אאא

ח"כ אורי מקלב (דגל התורה) גדל כילד בצילו של מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי זצוק"ל, ברייאון פרידה באולפן 'כיכר השבת', מספר ח"כ מקלב על הילדות לצד מרן, הלימודים בחיידר, הכניסה לחיים הציבוריים, המופתים וההתייעצויות האישיות. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

לדבריו: "זה קרה בצורה פתאומית ממש, ללא שום התרעה. לא הספקנו להתפלל ולא ידענו שום דבר. אני שמעתי מהנכד שהיה בבית באותם רגעים שהם חשבו בהתחלה שיש בעיה במכונה של החמצן, ואחרי שבדקו וניגשו לרב כדי לבדוק את הדופק גילו שהוא לא נושם, עד כדי כך הפנים היו ללא שינוי, ממש בחטף ובנשיקה כספר התורה שעלה בסערה השמימה.

ח''כ אורי מקלב בריאיון לישי כהן
ח"כ אורי מקלב בריאיון לישי כהן
הגדלה

ח"כ מקלב הוסף: "רבי חיים נתן מהדקות ומהזמנים שהיו הכי יקרים לו לטובת הציבור, והכול בהארת פנים יוצאת דופן. אני לא רגיל בדבר הזה, אבל אני רוצה לספר שנולדה לי נכדה לפני כמה שעות, והלידה הזאת לוותה עם הברכה של רבי חיים כבר פעמיים, ככה שגם אחרי פטירתו אנחנו עדיין חווים אותו".

על ההיכרות עם שר התורה, עוד כשהיה ילד, מספר ח"כ מקלב: "אני מכיר את רבי חיים מהחיידר, מהזמן שבו הוא היה מגיע ומוציא שולחן למסדרון כדי להכין את הספר שלו 'שונה הלכות', והכול תוך כדי המולה רבה ורעש של המוני ילדים שהיו מסתובבים סביבו.

"מי שנכנס אליו ראה את כוח הריכוז העמוק שלו בתורה, ושהוא בכלל לא שם לב למי שנכנס אליו, זהו כוח התורה".

צפו בריאיון המלא