ישראל במלחמהישראל במלחמה
בדם טבורי

מחקר חדש: פי שלוש נוגדנים לתינוקות שנולדו לנשים שהתחסנו

מתברר כי החיסון מסייע לא רק לאנשים שהתחסנו, אלא גם לתינוקות, שהאם לקחה חיסון קודם הלידה • עוד במחקר: רמת הנוגדנים אצל התינוקות הייתה גבוהה יותר משל האם (ארץ)

פרופ' ערן ברזילי (צילום: בית החולים אסותא)

בבית החולים אסותא שבאשדוד, מפרסמים היום (שלישי) מחקר חשוב, שבדק האם חיסון האם ההרה עוד בשלבים מוקדמים של ההיריון יכול להקנות הגנה גם לילוד ע"י העברת נוגדנים דרך שליה.

המחקר ביקש לבדוק נוכחות נוגדנים לנגיף הקורונה - בדם טבורי של ילודים בהשוואה לדם האם וכן בדגימות חלב האם.

במחקר של בית החולים, השתתפו 40 נשים, 28 מחוסנות ו 12 מחלימות, כאשר הזמן הממוצע בין החיסון ללידה היה כשלושה חודשים.

בבדיקת נוגדנים ל- anti-N המעידים על הדבקה בווירוס נמצא שכל המחלימות אכן חלו בווירוס הקורונה. מצד שני בקבוצת המחוסנות היו שתי נשים (7.1%) שחלו בווירוס ללא ידיעתן.

בבדיקת נוגדנים לחלבון ה- SPIKE של הווירוס – אשר מהווים את הנוגדנים המגנים מפני הדבקה, נמצאו ערכי נוגדנים גבוהים יותר בקבוצת המחוסנות בהשוואה לקבוצת המחלימות.

בבדיקת דם טבורי בלידה (למעשה דם של הילוד אשר נלקח מחבל הטבור לאחר הפרדתו) נמצא כי יש העברה משמעותית של נוגדנים דרך השליה אל העובר.

על פי הממצאים המרתקים, רמת הנוגדנים בילודים הייתה גבוהה בקרוב לחמישים אחוזים מהרמה בדם האם גם במחוסנות וגם במחלימות, בשל רמה גבוהה יותר של נוגדנים אצל מחוסנות רמת הנוגדנים של ילודים למחוסנות הייתה גבוהה פי 3 בהשוואה לילודים של מחלימות.

מי שהוביל את המחקר הוא פרופ' ערן ברזילי מנהל יחידת אולטרסאונד נשים ויולדות ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד שאמר היום: "במחקר מצאנו שבנשים מחוסנות לקורונה יש העברה יעילה יותר של נוגדנים מדם האם אל העובר במהלך ההיריון לעומת נשים לאחר החלמה. כך שחיסון לקורונה מקנה הגנה גם לתינוק בחודשי חייו הראשונים. נשים – אל תחששו, תתחסנו"

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית