בת פלוני לפלוני

מה קרה כשהבחורה גילתה שנפגשה עם הבחור ה'לא נכון'?

'סיפורי שידוכים' הם הדרך הטובה ביותר לחיזוק אמונה. אספנו עבורכם את מיטב הסיפורים, המוכיחים לכולנו: "שידוכים משמיים": הזוג שנפגש בטעות, האחות שבררה על הבחורה הלא נכונה, האם שעקבה אחרי הבחורה והבחור שלקח 'צפתית'- הכל בכתבה (רווקות, זוגיות, נשים).

טובה אור | כיכר השבת |
שבירת כוס במזל טוב! (צילום: שאטרסטוק)

"שידוכים משמים" אומרים יהודים מאמינים מתוך ידיעה ש"ארבעים יום קודם יצירת הולד, בת קול יוצאת ואומרת, בת פלוני לפלוני" (מסכת סוטה, דף ב ע"א). אמנם, בדרך הטבע אנו חושבים שאנו קובעים, אנו מבצעים ועל פי מהלכנו נסגרים השידוכים. אך ניסיון החיים מוכיח אחרת.

החודש פורסמה כתבה בנושא:גננות ושידוכים. בעקבות הכתבה המערכת הוצפה במיילים מרבים וטובים שרצו לשתף בסיפורי 'שידוכים'. המשותף לכולם היה: שידוכים הם משמיים, לא משנה מה תעשו ומה תחשבו, אם זה השידוך שלכם, זה ייסגר.

ליקטנו לכם כמה מהשיתופים:

הטעות המביכה שגרמה לסגירת השידוך

ב.ד היום בת 40, נשואה באושר ואם לשמונה ילדים. הכתבה החזירה אותה אל השידוכים של עצמה. היא שיתפה במסכת שידוכים מייגעת שנגמרה במזל טוב ובאופן לא צפוי. הכל התחיל מפגישה, אליה צעדה בחוסר חשק.

כך היא מספרת: "זאת הייתה עוד אחת מההצעות שהציעו לי. השדכנית לחצה עליי להיפגש. אמרתי לה ששמעתי על הבחור כל מיני דברים שמפריעים לי, ולא מתחשק לי להתקדם, אבל היא ממש לחצה עליי ועל הוריי. אמי אמרה לי: "תיפגשי, מה תפסידי?!".

כך היא מצאה את עצמה במלון מוכר באזור ירושלים. היא המתינה שם חמש דקות ואז היא ראתה אותו. כך היא מספרת: "התיישבנו בשולחן צדדי וכבר מהרגע הראשון הרגשתי שהפעם זה משהו אחר. השיחה זרמה. היה לי נחמד ואמרתי לעצמי שאני אפילו מרגישה 'קליק".

ואז כל החוויה נהרסה: "לפתע, ראיתי אותו נע באי נוחות. הוא הסתכל כל הזמן לצדדים. הרגשתי שמשהו קורה. הסתכלתי הצידה. ראיתי שם בחורה עדינה עומדת ומסתכלת לצדדים. פתאום הוא אמר: "סליחה, אני חושב שיש כאן טעות, את אסתר"? (שם בדוי)" "מה? לא!" בהיתי בו בתדהמה. "אבל תיאמתי עם השדכנים פלאי" (שם בדוי). "גם אני דרך פלאי, מוזר". בשלב הזה הבחורה התקרבה והטעות התבררה. הוא התנצל אלף פעמים וגם אני. זאת הייתה סיטואציה מוזרה. לא יודעת מי היה נבוך יותר. לא הבנתי איך התחלתי את הפגישה בלי לברר את הפרט הכי דומיננטי- את השם של הבחור.

רק כשיצאתי סמוקה ומבוישת, קלטתי: יש בחור אחר שאמור לחכות לי. הסתכלתי אנה ואנה, לא ראיתי זכר לאותו בחור. התמלאתי בכעס על השדכנית והוצאתי את הפלאפון שעד לאותו הרגע היה על מצב שקט". רק אז קלטתי את שלושים השיחות שלא נענו- חלקן מההורים וחלקן מהשדכנית". התברר שהבחור הודיע שנתקע בפקק עקב תאונה וכנראה כבר לא יספיק להגיע היום.

הפגישה נקבעה ליום למחרת אבל ב.ד משתפת כי מאותה פגישה עם הבחור האנונימי בשם מאיר היא לא הייתה מרוצה מאף בחור. תמיד הייתה לה התחושה: אתו היה לי יותר חיבור, הוא יותר מתאים לי. חלפו חודשיים עד שהשדכנית פלאי התקשרה שוב. וכך היא מספרת:

"השדכנית דיברה בהתרגשות לפומית: "את זוכרת שנפגשת בטעות עם בחור בשם מאיר"? (שם בדוי). הוא מאד רוצה להיפגש אתך שוב. התרגשתי מאד. לקחתי ממנה את הפרטים והבטחתי לה שאברר ואחזור אליה".

אלא שהמחסום הגיע דווקא מההורים שהתנגדו שתיפגש עם אותו בחור. הסיבה: הוא משתייך לעדה אחרת. חלפו עוד חודשיים ומסתבר שגם ב.ד וגם מאיר לא הצליחו להמשיך הלאה. לאחר מסע לחצים של ב.ד אל ההורים, הם בררו ואכן שמעו דברים טובים על הבחור. כך הם חזרו להיפגש ולאחר ארבע פגישות הם התארסו במזל טוב.

ב.ד חותמת במסר: "הסיפור שלי מדגיש את המסר 'שידוכים משמיים'. כשאנשים אומרים לי: "אני לא אקח כזאת, לא רוצה כזה". אני רק מחייכת וחושבת: "אנחנו לא עושים כלום, אנחנו מובלים".

השידוך שנסגר למרות הברור המוטעה

גם לפ.ק יש סיפור על טעות עם סוף מפתיע. כך היא משתפת: "אני חיתנתי 10 ילדים ובכל אחד ראיתי ניסים כמו בבקיעת הים. הכי פיקנטי, בני הצעיר היה בחור פחות חזק בלימודים אבל בחור נחמד מלא חיים ואישיות מיוחדת. כשהציעו את השידוך שלו הסתמכתי בעיקר על ביתי שגרה בשכנות למשודכת והכירה את המשפחה ואת הבחורה. השידוך נסגר במזל טוב וכשבתי הגיעה לווארט לחשה לי בזעזוע: "בכלל התכוונתי למישהי אחרת"!!! היום זה הזוג הכי מצליח שלנו ומרווים אותנו המון נחת".

גם לה יש מסר ברור: "נכון שאנחנו רואים כל מיני דברים חיצוניים שמעכבים שידוכים, אבל זה רק נראה כך לעין. הכל, הכל משמים. וצריך חיזוק באמונה שלמה".

מעשה החסד שהוביל לשידוך

ח.ע משתפת: "הבן שלי היה בדיוק כמו המתואר בכתבה על הגננות והשידוכים. היו לו מאה ואחת דעות והחלטות: "לא רוצה גננת, לא רוצה נמוכה, רוצה כך ורוצה כך". פה ושם היו הצעות שהתנגשו עם ה'דעות' שלו ואני לא לחצתי עליו, על אף שלא הסכמתי אתו".

הסיפור שלה מתרחש במקום עבודתה: "אני מזכירה במרכז השתלמויות מוכר למורות וגננות. יום אחד, אחת הנשים נכנסה לחדר מזכירות ושאלה אותנו אם מצאנו ארנק. הסתכלנו לכל הכוונים ולא מצאנו. היא הייתה נואשת. "יש לי שם הרבה כסף וכמה דברים חשובים". היא אמרה בקול לחוץ. בחורה נחמדה שעמדה שם בצד, ניסתה לעזור לה: היא תשאלה אותה: "איפה היית, וכו'" והיא הצטרפה אליה לחיפושים. אחרי רבע שעה כשראיתי שהן עדיין מחפשות, הזכרתי להן שיש להן עכשיו מבחן. וחבל. מועד ב' יהיה רק בעוד כמה חודשים. ראיתי שהאישה אומרת לבחורה: "עזבי, היכנסי, חבל שתפסידי". היא היססה שנייה ואמרה: "אני לא אשאיר אותך לבד, אל תדאגי, מועד ב' יחכה לי והארנק אולי לא". אחרי חצי שעה הן מצאו את הארנק על כיור השירותים.

עכשיו ציפיתי שהבחורה תתחנן אליי שאנסה להכניס אותה אל המבחן, כמו הרבה נערות חסרת עול שבטוחות שכולן יתחשבו בהן כי החליטו לעשות מעשה חסד, אבל זה לא היה כך. היא בררה בהשלמה מתי יהיה מועד ב' ונרשמה. עקבתי אחריה והתרשמתי ממנה מאד. שאלתי את חברתי לצוות אם היא מכירה אותה והיא אמרה שכן והחמיאה עליה ועל משפחתה. היא אמרה שהיא יכולה להתאים לבן שלי. שאלתי אותה אם היא רוצה להיות השדכנית והיא הסכימה בשמחה. כעת הייתי צריכה לעבור מכשול אחד: היא לומדת גננות והבן שלי מתנגד בתוקף לקחת מישהי שלמדה גננות.

אחרי שבועיים הם החזירו תשובה שהכוון חיובי והם רוצים להתקדם לפגישות. החלטתי שאני לוחצת על הבן שלי בכל הכח שייפגש איתה. הוא קצת עיקם את האף, אבל כשתיארתי לו את הבחורה ואת המעלות שלה, הוא התרצה. היום הוא נשוי אליה באושר והם באמת זוג מוצלח ומאושר והקימו בית לתפארה.

היא מצטרפת לאותו המסר: "לפעמים צריך מישהו מבחוץ שיסביר לצעירים 'לשים את הג'וקים בצד ולהתמקד בעיקר. לא משנה מה תצהירו יש מישהו שמנהל את העולם".

הבחור שנישא ל'צפתית' על אף דעותיו הקדומות

י.ל גם משתף: "קראתי את הכתבה על שידוכים וגננות ואני חייב להעביר מסר דחוף לכל הבחורים והבחורות שבוחרים להתמקד בפרטים שוליים: אני נשוי לאישה מדהימה מצפת. השידוך שלי התעכב שנתיים רק בגלל שהתעקשתי לא לקחת 'צפתית'. שכנעתי את עצמי ואת כל הסביבה שלא מתאים לי מישהי מ'צפת'. היה לי סטריאוטיפים ודעות קדומות על 'צפתים'. משום מה ההצעה חזרה על עצמה שוב ושוב. רק אחרי שנתיים כשכבר הייתי נואש, החלטתי לגשת לשידוך. הופתעתי מאד מהתדמית שבניתי על ה'צפתים'. והיום אני נשוי באושר לאותה בחורה 'צפתית'.

המסר שלו: "כמה צער יכולתי לחסוך מעצמי אם הייתי שם את השטויות בצד וקצת יותר בוטח בה' שהוא זה שמוביל אותי. נכון שהרגע של שבירת הצלחת נגזר ממרומים, אבל הכל מתוכלל גם בבחירה החופשית שלנו".

רוצים לשתף מאתגרים/ חוויות/ סיפורים/ תובנות מהמשפחה, בית, ילדים, עבודה?- שלחו מייל לכתובת: rivky@kikar.co.il כתבו בנושא המייל: "שיתוף". שתפו מחייכם ואולי השיתוף יתורגם לכתבה שתסייע לרבים כמוכם.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית