בכל רחבי הארץ: כ-150,000 צפויים להתפלל ב'בתי הכנסת' הפתוחים

שלוחי חב"ד בכל רחבי הארץ בהיערכות שיא לקראת הפעלת 'בתי הכנסת הפתוחים' ביום הכיפורים, בהם צפויים להתפלל למעלה מ-150,000 איש מהמגזר הכללי - באוהלי ענק, באולמות ובמתנ"סים שיוסבו במיוחד לבתי כנסת | בבתי הכנסת הייעודיים הוכנו כיפות, מחזורי תפילה ומתקיימת הדרכה לאורך התפילות, כדי לשלב בתפילות גם את מי שאינם מתמצאים בסדר התפילה (יהדות)

שלמה מן | כיכר השבת |

לשמוע אל הרינה ואל התפילה: דריכות גדולה ב-780 סניפים של בתי חב"ד הפזורים בכל רחבי הארץ לקראת יום הכיפורים הבעל"ט. כ-150,000 מתפללים מהמגזר הכללי, שבמהלך השנה לא פוקדים בתי כנסת בקביעות, צפויים על פי הערכות של צעירי חב"ד להתפלל ב'בתי כנסת פתוחים' המיועדים לכלל הציבור.

מאהלים ענקיים, אולמות אירועים ומתנ"סים עירוניים יוסבו למשך יום אחד לבתי כנסת. גם בתי הכנסת הקיימים של בתי חב"ד יוסבו למתכונת 'בתי כנסת פתוחים'. מיזם 'בתי הכנסת הפתוחים' נוסד על ידי צעירי חב"ד לנוכח המחסור במקומות תפילה בבתי הכנסת הקבועים ברחבי הארץ.

לבתי הכנסת הפתוחים יכול הציבור לבוא בלי להירשם ובלי תשלום כלשהו. בבתי הכנסת הייעודיים הוכנו כיפות, מחזורי תפילה ומתקיימת הדרכה לאורך התפילות, כדי לשלב בתפילות גם את מי שאינם מתמצאים בסדר התפילה.

במקומות רבים הקימו שלוחי הרבי מליובאוויטש זצוק"ל אוהלים גדולים וממוזגים, כדי להכיל את הקהל הגדול שבא לתפילות. כך למשל הוקמו אוהלי ענק בתל אביב, באשדוד, בנתניה, בראשון לציון, בערי השפלה והשרון ובערי הצפון והדרום.

כדי להקל על המבקשים להתפלל מפרסם צעירי חב"ד מנוע חיפוש דיגיטלי מיוחד לציבור הרחב, ובו יכול כל מבקש לחפש את מקום התפילה הקרוב למקום מגוריו. בצעירי חב"ד מדגישים לציבור כולו כי בתי הכנסת הפתוחים נועדו לכל יהודי באשר הוא. "לא צריך להירשם, לא צריך לשלם תמורת המקום, לא צריך לדעת את סדרי התפילה. סביבכם יהיו בדיוק יהודים כמותכם, וכולם יתקבלו באהבה ובמאור פנים", נכתב בפרסומים.

"ההצלחה הגדולה של בתי הכנסת הפתוחים – מספרת את הסיפור כולו", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "אנו רואים את המוני בית ישראל, גם את אלה שנראים חיצונית כביכול 'רחוקים', נוהרים בהמוניהם לבתי הכנסת ומבקשים להתקרב לקדוש ברוך הוא. היום הזה מזכיר לנו כי למרות כל המחיצות החיצוניות, כולנו עם אחד ו'אב אחד לכולנה'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר