כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
גורם אמריקאי:

חמאס קיבל מחיזבאללה טילים ארוכי-טווח לתקוף את ישראל

משמרות המהפכה של איראן העבירו מאות פעילים של חמאס מאזורים ערביים לנמל ביירות. שם הארגון יפקח על אימוניהם דרך חיזבאללה הלבנוני במסגרת פתיחת חזית הצפון מול ישראל (חדשות)

(חמאס)

גורם בממשל ביידן אמר לערוץ סקיי ניוז בערבית כי חיזבאללה מספק לחמאס רקטות וטילים ארוכי טווח - כדי שיתקוף את ישראל מאדמת לבנון - זאת, בנוסף להעברת מאות מחבלי חמאס לאימונים מטעם חיזבאללה בלבנון.

לדברי הגורם, "משמרות המהפכה של איראן העבירו מאות פעילי חמאס דרך שדה התעופה של ביירות, כדי שיעברו אימונים על-ידי חיזבאללה במסגרת כוונה לפתוח חזית צפונית נגד ישראל ללא מעורבות של נסראללה".

עוד דווח כי התיאום מתנהל בין הנהגת משמרות המהפכה למשטר אסד ולחיזבאללה, כדי להקל על הגעה של אלפי אנשי חמאס ללבנון כשחלקם יעברו אימון במרכזים של חיזבאללה באזור הבקאע המזרחי לפני שישלחו לדרום לבנון, ובפרט למחנות הפליטים הפלסטינים.

בדיווח נטען, מפי אותו מקור, כי כעת התוכנית של איראן היא "להחזיר לחיים את טרור הפלגים הפלסטיניים מאדמת לבנון, באמצעות סיפוק טילים לאותם פלגים. חלק מהטילים האלה סופקו משטח סוריה".

"בתיאום עם ממשלת ישראל, ממשל ביידן ביקש ממשלת ללבנון לשתף פעולה בגילוי מקומם של פעילי חמאס ומחסני הטילים שלהם", הוסיף הגורם.

לפי הדיווח, הפקיד הביע חשש ששימוש בטילים האלה פעם נוספת הוא שאלה של זמן - מה שמעיד על אפשרות של התפתחות עימות ברמה מסוכנת במהלך השבועות הקרובים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר