גל הטרור הנוכחי

מטעני חבלה מאיראן; זה מה שהיה בהברחה החריגה שסוכלה

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון, הזהירו בשבוע שעבר, כי גורמים איראניים קשורים להגברת גל הטרור הנוכחי. הערב נחשף, כי בהברחה החריגה שהייתה לפני כחודש, היו בה מטעני חבלה איראניים (חדשות, ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תיעוד ממבצע הסיכול לפני כחודש (דוברות המשטרה)

גל הטרור הבלתי פוסק: לאחר שני הפיגועים הקשים בשבוע שעבר, ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט, האשימו את איראן במעורבות ואחריות לגל הטרור הנוכחי, הערב (ראשון) פורסם בכאן חדשות, כי ההברחה החריגה שסוכלה מירדן לפני כחודש, כללה מטעני חבלה שמקורם באיראן.

בסוף חודש יולי, הותר לפרסום, כי צה"ל והמשטרה הצליחו לסכל הברחת אמצעי לחימה בגבול ירדן, בהודעה נאמר: "לוחמי יחידת המתי״לן (יחידה טקטית של משמר הגבול המתמחה במארבים, תצפיות, יירוט ולוחמה ניידת) של משמר הגבול באיו״ש, פעלו בשבוע שעבר יחד עם יחידת הטרקטורונים של מג״ב וכוחות צה״ל בחטיבת הבקעה והעמקים בהכוונת מידע מודיעני מדוייק שהתקבל במחוז ש״י של משטרת ישראל והשב"כ".

עוד נאמר בהודעה:  "בפעילותם, סיכלו לוחמי מג״ב וצה״ל הברחת אמצעי לחימה בסמוך ליישוב 'אשדות יעקב', הברחה חריגה ביחס להברחות קודמות בגזרה".

הערב כאמור פורסם, כי מדובר בהברחה של מטעני חבלה עם חומר נפץ תקני שמקורם ככל הנראה באיראן. על פי הערכות המטענים היו אמורים להגיע מירדן לתחומי מדינת ישראל ומשם להגיע לארגוני טרור בגזרת יו"ש, כדי לשמש לפיגועים נגד אזרחים ישראלים וכוחות הביטחון הישראליים.

חקירת ההברחה החריגה הוטלה על שב"כ. כאשר במהלך החקירה התחקו גורמי הביטחון אחר נתיב ההברחה, כדי להבין אם המטענים הגיעו דרך ציר הברחה של חיזבאללה ומליציות שיעיות דרך לבנון וסוריה, או הוברחו ישירות מאיראן דרך עיראק.

כזכורבסוף השבוע דווח ב'כיכר השבת', כי שב"כ חשף משפחות פשע במגזר הערבי מכפר קאסם ולוד, שהיו בקשר עם חיזבאללה והשיגו דרך ארגון הטרור מטענים שיוצרו באיראן לצרכים פליליים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר