ההתגרות נמשכת | צפו

חיזבאללה מציג תיעוד מהשמדת המצלמות של צה"ל בגבול

ארגון הטרור הלבנוני - חיזבאללה ממשיך בהתגרות שלו בישראל בחסות איראנית, ומציג תיעוד מהיום, איך הוא משמיד את אמצעי התצפית של צה"ל בגבול לבנון • צפו (חדשות, העולם הערבי)

דוד הכהן | כיכר השבת |
מהסרטו שפורסם

המתיחות בחזית הצפונית מתחזקת וחיזבאללה המשיך להתגרות בצה"ל, אולי בניסיון איראני לגרור את ישראל למלחמה ועימות ישיר מלבד מול חמאס, לפני דקות ספורות (שני), הוא פרסם תיעוד מהשמדת אמצעי התצפית של צה"ל.

התיעוד שפרסם חיזבאללה

כפי שדווח מוקדם יותר היום, בחיזבאללה פרסמו ברשתות החברתיות תיעודים של פגיעות ירי ישירות במתקני צה"ל במטרה להחליש את רוח הלחימה הישראלית. בצה"ל אומרים כי במענה לפגיעות, פועלים בגזרת הגבול כוחות רבים שפרוסים בשטח כולל רחפנים וכטבמי'ם שמכסים את המרחב האווירי ומרכיבים את המידע המודיעיני עם תצפיות.

לאורך כל יום האתמול (ראשון) צה"ל תקף מטרות של חיזבאללה בשטח לבנון, כשהתקיפה מכוונת גם נגד עמדות של ארגון "ירוק ללא גבולות", חברת בת של חיזבאללה שהוקמה בכסות של "ארגון סביבתי".

לפי דיווחים של דובר צה"ל חמישה טילי נ"ט נורו אתמול במרחב הצפון ולפחות תשעה טילים, (בדיווחים לבנונים המספר גדול בהרבה) שוגרו מלבנון לישראל. המועצה האזורית מטה אשר ביקשה מתושבי היישובים בטווח שני קילומטרים להישאר סמוך למרחבים המוגנים עקב נפילה באזור חניתה, שעליה חיזבאללה לקח אחריות. בתגובה לשיגורים, שאחד מהם הביא למותו של פועל בניין בן 57 ביישוב חניתה, צה"ל תקף אתמול מספר יעדים באמצעות ארטילריה ומסוקי קרב.

האירועים האלו מצטרפים לאירועים קודמים שהיון בגיזרה בשבוע האחרון, בשבת האחרונה, חיזבאללה שיגר כ-30 פצצות מרגמה מלבנון לעבר מוצבי צה"ל בהר דב, וצה"ל פרסם תיעוד של חיסול חוליית מחבלים שניסתה לחדור לישראל ליד מושב מרגליות, שחוסלו מהאוויר באמצעות מל"ט לאחר שזוהו בתצפיות של הצבא.

בעימותים האלו חוסלו לפחות שלושה מחבלים של ארגון הטרור ובשורת התקריות שהיו נהרגו לצערנו ארבעה חיילי צה"ל, בנוסף ללוחמת שנהרגה בגלל תקלה באמצעי לחימה.

לפחות במקרה אחד השבוע, צה"ל יירט מל"טים ששלח חיזבאללה, ומספר פעמים דווח על חדירת כלי טיס לשטח ישראל מצפון שהתבררו בהמשך כהתראות שווא.

כך או כך, הזירה הצפונית מול חיזבאללה בלבנון מעסיקה את כוחות הביטחון הישראלים, לא פחות ואולי יותר מהזירה הבוערת בחזית הדרומית ולשטחי הכינוס בצפון הארץ הגיעו הרבה מאוד לוחמים שהתגייסו בצו חירום מאז פרוץ מלחמת 'חרבות ברזל'

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות