כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הזירה הצפונית

רוחות מלחמה: חיזבאללה פגע במתקני צה"ל לאורך הגבול 

בימים האחרונים, ארגון הטרור האיראני החריף את עוצמת הפגיעות והתקיפות של מתקני צה"ל לאורך הגבול עם ישראל | מספר לוחמים ישראלים נהרגו | צה"ל ספג נזק רב במתקנים טכנולוגים ופועל לאבטח את הגבול באמצעות רחפנים וכלי טיס (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
חיילי צה"ל ופעילי חיזבאללה בגבול עם לבנון (צילום: Ayal Margolin/Flash90)

המתיחות בחזית הצפונית מתחזקת במקביל להמשך המלחמה בחזית הדרומית, גם אתמול (ראשון) חיזבאללה המשיך להתגרות בצה"ל, אולי בניסיון איראני לגרור את ישראל למלחמה ועימות ישיר מלבד מול חמאס.

מאז תחילת 'חרבות ברזל' נהרגו שבעה ישראלים - אזרח ושישה לוחמים - בגבול לבנון, ואנשי חיזבאללה לקחו אחריות על מספר רבב של ירי רקטות לעבר ישראל. בנוסף, המחבלים מלבנון פגעו באמצעים של צה"ל שהוצבו על הגדר בכמה מוקדים לאורך הגבול.

בחיזבאללה פרסמו ברשתות החברתיות תיעודים של פגיעות ירי ישירות במתקני צה"ל במטרה להחליש את רוח הלחימה הישראלית. בצה"ל אומרים כי במענה לפגיעות, פועלים בגזרת הגבול כוחות רבים שפרוסים בשטח כולל רחפנים וכטבמי'ם שמכסים את המרחב האווירי ומרכיבים את המידע המודיעיני עם תצפיות.

לאורך כל יום האתמול (ראשון) צה"ל תקף מטרות של חיזבאללה בשטח לבנון, כשהתקיפה מכוונת גם נגד עמדות של ארגון "ירוק ללא גבולות", חברת בת של חיזבאללה שהוקמה בכסות של "ארגון סביבתי".

לפי דיווחים של דובר צה"ל חמישה טילי נ"ט נורו אתמול במרחב הצפון ולפחות תשעה טילים, (בדיווחים לבנונים המספר גדול בהרבה) שוגרו מלבנון לישראל. המועצה האזורית מטה אשר ביקשה מתושבי היישובים בטווח שני קילומטרים להישאר סמוך למרחבים המוגנים עקב נפילה באזור חניתה, שעליה חיזבאללה לקח אחריות. בתגובה לשיגורים, שאחד מהם הביא למותו של פועל בניין בן 57 ביישוב חניתה, צה"ל תקף אתמול מספר יעדים באמצעות ארטילריה ומסוקי קרב.

האירועים האלו מצטרפים לאירועים קודמים שהיון בגיזרה בשבוע האחרון, בשבת האחרונה, חיזבאללה שיגר כ-30 פצצות מרגמה מלבנון לעבר מוצבי צה"ל בהר דב, וצה"ל פרסם תיעוד של חיסול חוליית מחבלים שניסתה לחדור לישראל ליד מושב מרגליות, שחוסלו מהאוויר באמצעות מל"ט לאחר שזוהו בתצפיות של הצבא.

בעימותים האלו חוסלו לפחות שלושה מחבלים של ארגון הטרור ובשורת התקריות שהיו נהרגו לצערנו ארבעה חיילי צה"ל, בנוסף ללוחמת שנהרגה בגלל תקלה באמצעי לחימה.

לפחות במקרה אחד השבוע,צה"ל יירט מל"טים ששלח חיזבאללה, ומספר פעמים דווח על חדירת כלי טיס לשטח ישראל מצפון שהתבררו בהמשך כהתראות שווא.

כך או כך, הזירה הצפונית מול חיזבאללה בלבנון מעסיקה את כוחות הביטחון הישראלים, לא פחות ואולי יותר מהזירה הבוערת בחזית הדרומית ולשטחי הכינוס בצפון הארץ הגיעו הרבה מאוד לוחמים שהתגייסו בצו חירום מאז פרוץ מלחמת 'חרבות ברזל'

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר