חוששים מסיכול ממוקד

לקראת הסלמה? בכירי החמאס נמלטים מלבנון לסוריה וטורקיה

מקור בארגון הטרור אישר ל'כאן חדשות' כי בכירי הארגון עוזבים בחשאי את לבנון מחשש אמיתי לחיסולם | אזרחי לבנון מודאגים מהסלמה: "לא רוצים מלחמות" (העולם הערבי)

בני סולומון | כיכר השבת |
תקיפת צה"ל בלבנון (צילום: סעיף 27א לזכויות יוצרים)

בכירים בארגון הטרור חמאס, שישבו עד לאחרונה בביירות ובאזורים נוספים בלבנון - עזבו את מדינת הארזים לטובת טורקיה וסוריה. לפי הדיווח ב'כאן חדשות', עזיבת הבכירים את לבנון היא תוצאה של חיסולו של בכיר חמאס סלאח אל ערורי.

גורמים בארגון הטרור חמאס אישרו כי מאז חיסולו של אל ערורי בביירות, הנהגת הארגון נקטה בצעדים משמעותיים של זהירות והגנה, שחלק מהם כוללים גם ירידה למחתרת ועזיבת לבנון, מתוך הנבה שישראל תימנע מלתקוף מטרות בטורקיה או בסוריה.

עוד נחשף בחדשות 'כאן 11', כי ראזי חאמד, הנחשב לאחד מבכירי ארגון החמאס ואף הפך לאחד הדוברים המרכזיים של ארגון הטרור מאז מתקפת הפתע בבוקר שמחת תורה - ה-7 באוקטובר, נמצא בקהיר מאז חיסולו של סאלח אל-עארורי ועדיין לא שב ללבנון - בה שהה עד פרוץ המלחמה.

גם הוא סבור כי חיל האוויר יימנע מלתקוף במצרים - לה יש יחסים דיפלומטיים ורשמיים עם ישראל, ואף מעורבת בתיווך בין ישראל לחמאס בעסקאות החטופים השונות.

כזכור, לאחר חיסולו של מספר 2 בחמאס - סלאח אל ערורי בדירה ברובע הדאחייה בביירות, תושבים בלבנון גינו את פעולות החמאס והחיזבאללה משטח לבנון כנגד ישראל בשל החשש כי ישראל "תלך על כל הקופה" ותחריב את דרום לבנון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות