נלחמים בנגיף

דרעי מונה כפרויקטור הקורונה במגזר החרדי

בעקבות בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן: שר הפנים אריה דרעי מונה כפרויקטור הראשי למגזר החרדי והערבי בטיפול משבר הקורונה (עדכוני קורונה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ד' בניסן תש"פ | 29.03.20
דרעי ונתניהו בימים רגועים יותר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

במכתב ששיגר היום (ראשון) יו״ר המל״ל מאיר בן שבת, לשר הפנים, אריה דרעי, על דעת רה״מ ושר הבריאות, התבקש השר דרעי לשמש כפרויקטור שירכז את כל העבודה במגזר החרדי והערבי בטיפול משבר הקורונה, בשיתוף פעולה עם שאר הגורמים.

השר דרעי נאות לבקשה וכבר היום אחר הצהריים נכנס לעובי הקורה בעבודת מטה נרחבת בכל התחומים הדרושים, כדי לסייע במאבק למניעת התפשטות הנגיף במגזרים אלו.

המכתב של ראש המל"ל לדרעי

בשעת אחר הצהריים סייר מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן וצמרת משרד הפנים בעיר בני ברק, יחד עם בכירי, עיריית בני ברק. כבר היום נפתח מרכז בידוד למבודדים בקמפוס חינוכי בבני ברק.

בנוסף, הורה השר דרעי לחפש בדחיפות מרכז לחולי קורונה כדי להוציא אותם מריכוזי הערים.

השר דרעי הוסיף כי בימים האחרונים מוציאים כל גדולי ישראל פסקי הלכה ודורשים להישמע להוראות משרד הבריאות. יש אף אישור של רבנים של מי שלא שומר על בידוד על לי הוראות משרד הבריאות, להוקיע אותו קשות ולדווח עליו לרשויות המוסמכות.

בשיחה שקיימו הערב אריה דרעי עם ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סוכם כי השניים יפעלו לאלתר לפתיחת בתי מלון לקורונה לשימוש יעודי.

הסוג האחד לאנשים שחלו בקורונה, והשני לכאלה שעלולים היו להידבק במחלה ונדרשים לבידוד. בירושלים יפתח זוג מלונות כאלה במזרח העיר וזוג במערבה. בתי המלון יפתחו בירושלים, לכלל המגזרים, ויתנו מענה למצוקה
של אוכלוסיות מוחלשות ומשפחות ברוכות ילדים שמתקשות לקיים את הוראות הבידוד בביתן, בשל מצוקת מקום והיעדר תנאים מספיקים.

"אנו מקווים כי המלונות יחלו לפעול כבר בימים הקרובים ויתנו מענה למצוקה שקיימת בקרב תושבים רבים הנדרשים לשמור על חייהם וחיי משפחותיהם אך אינם יכולים לעמוד בכך", אמרו השר דרעי וראש העיר משה ליאון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר