"הנגיד אשם במצב"

לקראת עלייה או ירידה במחירי הדיור? זו דעתו של המומחה

נשיא לשכת הקבלנים, טוען הערב כי ישנה האטה משמעותית בשוק הנדל"ן, וישנה ירידה של כ-50% בכמות העסקאות | לדבריו, מי שאשם מצב הוא נגיד בנק ישראל (חדשות כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
אתר בנייה בישראל | אילוסטרציה (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90)

היקף עסקאות הנדל"ן יורד - וזו עובדה: על פי הנתונים, ישנו שפל של שני עשורים במכירת דירות בישראל, האם זה אומר שבקרוב נראה ירידה או עלייה משמעותית במחירי הדיור?

נשיא לשכת הקבלנים רוני מזרחי, שוחח היום (ראשון) ברדיו ללא הפסקה והסביר: "ישנה האטה רצינית בשוק הנדל"ן, הנתונים מלמדים שיש ירידה בכחמישים אחוזים בכמות העסקאות, אך עדיין יש ביקוש גדול לדירות במחירים שונים לכיוון למטה מהיום".

לדברי מזרחי: "אנשים רוצים לקנות דירה, אך בסביבת ריבית מטורפת כמו שיש היום ודאי שלא ניתן לעשות עסקים. האזורים שהכי נפגעו, הם אותם מקומות יקרים בתל אביב. המחירים לא יכולים להמשיך לעלות, השוק נכנס לטירוף, נכנסנו למצב בו הכסף יצא מהאופנה. אנחנו יודעים היום שקבלנים שילמו על מגרשים כ־50-80 מעל מחיר השמאי הממשלתי".

מזרחי טוען, "כי יש גם דבר חיובי במצב השוק כיום, שכן ישנם 50% עלייה בכמות המשכנתאות. זאת אומרת שאנשים קנו פחות דירות ולקחו יותר משכנתאות".

ומי האשם? מזרחי מאשים את נגיד בנק ישראל ואמר: "האשם הראשון הוא נגיד בנק ישראל, הוא היה צריך להעלות את הריבית אבל לא בטירוף, ולשמור קצת נשק צמוד לחזה. אנחנו מגיעים למצב של כדור שלג של העלאות ריבית. המשק שלנו הוא מבין העשרה הטובים ביותר בעולם כולו". 

בסיום אמר מזרחי: "אני מעריך שבין 500 ל־1,000 קבלנים יפשטו השנה את הרגל. בסביבות 8-10 אחוז מהקבלנים הפעילים ייצאו ממעגל העבודה, ואז נראה כל הזמן מחסור בדירות. ביוני שנה הבאה נראה שוב עליית מחירים. שר השיכון היום לא מבין והמנכ"ל שלו לא מבין. אנחנו נמצאים במצב קטסטרופלי למשק כולו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר