ביום ההחלטה על הריבית 

נגיד בנק ישראל צפוי להודיע על פרישה, מי יחליף אותו? 

ירון יודיע היום על סיום תפקידו בסוף השנה האזרחית | למרות ההכחשות, פרופ' ליאו ליידרמן הוא אחד המועמדים המובילים להחליף את ירון | היום צפוי בנק ישראל לפרסם החלטה על הריבית (חדשות, כלכלה) 

בני סולומון | כיכר השבת |
נגיד בנק ישראל בועדת הכספים בכנסת | ארכיון (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

לפי דיווח בגל"צ הבוקר, נגיד בנק ישראל הפרופסור אמיר ירון צפוי להודיע היום (שני) באופן רשמי כי לא ימשיך לקדנציה נוספת, לפי הדיווח ראש הממשלה בנימין נתניהו סימן את ליאו ליידרמן, המכהן כיום כיועץ הכלכלי הראשי של קבוצת בנק הפועלים, כמחליף לירון.

מקורביו של ירון הכחישו את הדיווח. בבנק ישראל אמרו בתגובה כי מדובר במידע שגוי וציינו: "הנגיד ימסור את ההחלטה מצדו בדבר הארכת קדנציה סביב תקופת החגים".

יוזכר כי הנגיד התעמת מספר פעמים עם הממשלה - המרכזי שבהם סביב הרפורמה המשפטית. לפני כחצי שנה אמר בראיון לרשת CNN כי "השינויים במערכת המשפט והרפורמה המקודמת יכולה להחליש את עצמאות מערכת המשפט".

פרופ' ליאו ליידרמן, המועמד המוביל להחליף את ירון הוא כלכלן ישראלי בכיר, שימש ראש חטיבת המחקר בבנק ישראל וחבר ההנהלה הבכירה בבנק ישראל. לפני כעשור, בסוף יולי 2013 נבחר כמועמד לנגיד בנק ישראל, אך הסיר את מועמדותו.

יוזכר שדיווח הזה מגיע בדיוק ביום שבו צפוי בנק ישראל לפרסם את החלטת הריבית, שעומדת נכון לעכשיו על 4.75%.

מרבית המומחים מעריכים שהבנק המרכזי לא צפוי לשנות את הריבית, אלא להותירה על שיעור גבוה של 4.75% וההערכה היא שצפויה העלאה נוספת בעוד חודשיים בשיעור של 0.25%. בכך, עד סוף השנה הנוכחית הריבית בישראל ככל הנראה תעלה לשיעור של 5%, וריבית הפריים תעמוד בשל כך על שיעור של 6.5%.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר