ישראל במלחמהישראל במלחמה
סמוטריץ' תוקף בחריפות

לראשונה אי פעם: חברת מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של ישראל

בצל המלחמה ברצועת עזה והחשש ממערכה נוספת בצפון, חברת מודי'ס הודיעה על הורדת דירוג האשראי של ישראל | מדובר בהורדה ראשונה אי פעם, מאז החלה ישראל להימדד (כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
בנק ישראל (יונתן זינדל, פלאש 90)

במהלך הלילה (ליל שבת) הודיעה חברת דירוג האשראי הבינלאומי מודי'ס על הורדת דירוג האשראי של ישראל, מרמה A1 לרמה A2.

מדובר בירידה ראשונה בישראל אי פעם, מאז החלה ישראל להימדד בדירוג האשראי, מסוף שנות התשעים למניינם.

בנוסף, מלבד הורדת הדירוג, הוסיפה מודי'ס, הנחשבת לאחת משתי החברות הגדולות והחשובות בעולם בתחום, לדירוג תחזית שלילית שמשמעותה יתכנות להורדת דירוג נוספת, לאור התפתחויות שונות.

משמעות הורדת הדירוג היא העלאת הריבית ולירידה בשערי המניות הישראליות, לפחות בזמן הקרוב. כמו כן צפוי השקל להיחלש אל מול המטבעות הזרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה: "כלכלת ישראל איתנה. הורדת הדירוג אינה קשורה לכלכלה, היא נובעת כולה מכך שאנחנו במלחמה. הדירוג יעלה חזרה ברגע שננצח במלחמה - ואנחנו ננצח".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בתגובה להחלטת מודיס על הורדת הדרוג של ישראל: "הכלכלה הישראלית חזקה בכל המדדים. ביכולתה לתמוך את כלל מאמצי המלחמה, בחזית ובעורף, עד הניצחון שיושג בעזרת השם ובגבורת הלוחמים, ולחזור למסלול צמיחה מואץ.

"חמאס-דאעש יצא לטבח הנורא בשמחת תורה במטרה לפגוע במדינת ישראל ובעם היהודי בנפש ובגוף ולהביא לחיסולם. מאז הוא והעולם כולו פוגשים גבורה ישראלית מאוחדת עם יכולת עמידה ונחישות להביס את הרע ולהאיר את מחדש את הטוב בארץ ובעולם. חמאס לא ינצח אותנו, לא ביטחונית ולא כלכלית.

"הודעת מודיס על הורדת הדירוג אינה כוללת טיעונים כלכליים רציניים והיא מהווה כל כולה מניפסט פוליטי מבוסס תפיסת עולם גיאופוליטית פסימית ומופרכת, שמשקפת חוסר אמון בחוסנה הביטחוני והלאומי של ישראל, וככל הנראה גם חוסר אמון בצדקת דרכה מול אויביה. מודיס לא מסוגלת אפילו להגדיר בהודעתה את חמאס וחיזבאללה כארגוני טרור, ורומזת כי היתה נמנעת מהורדת הדירוג לו רק ישראל היתה מקבלת את מתווה ההתאבדות שמוצע לה על ידי גורמים בקהילה הבינלאומית לעצור את המלחמה ולהקים מדינת טרור ערבית בעזה וביהודה ושומרון.

"איננו יונקים את עוצמתנו הלאומית, הביטחונית, החברתית והכלכלית מאיך שופטים אותנו בעולם, אלא מאמונה עמוקה בצדקת הדרך, שנשענת על עבר מפואר של אלפי שנים ועל מחויבות לעתיד מפואר עוד יותר. גם הודעת מודיס לא תערער זאת ולא תחליש אותנו במלחמה על עצמאותנו וריבונותנו בארץ מולדתנו.

"אני מודה לחשב הכללי, לנגיד בנק ישראל וליתר אנשי המקצוע בכלכלה הישראלית על מאמציהם מול חברת הדירוג. יחד ננצח בע״ה ונמשיך להוביל את הכלכלה הישראלית באחריות ובשיקול דעת ולנווט אותה אל חוף מבטחים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר