שורדי הטבח ברעים יקבלו פיצוי: "רוצים להבטיח את חזרתם לשגרה"

הביטוח הלאומי קבע כי יוענק סיוע כספי התחלתי על סך 5,000 שקלים לניצולי הטבח המחריד במסיבה שהתקיימה בסמוך לרעים (אקטואליה, מלחמה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

כמעט חודש לתוך הלחימה, הביטוח הלאומי הודיע היום (חמישי) כי כל מי שהיה נוכח באירוע סמוך לרעים והצליח להינצל ממתקפת חמאס על המקום יהיה זכאי לסיוע כספי התחלתי בסך 5000 שקלים. 

בשבועות האחרונים הביטוח הלאומי קיים מפגשי זום עם אלפי משתתפי היארוע, בנוסף הם יצרו קשר עם אלפי משתתפי הארוע כדי לענות ולבדוק איזה צרכים נדרשים והאם צריכים עזרה ולאן הם רוצים שיופקדו להם פיצויי הביטוח.

עובדי הביטוח הלאומי עדכנו את משתתפי האירוע שבשלב התחלתי מי שהיה נוכח באירוע והצליח להינצל מהמתקפה על המתחם, יהיה זכאי לסיוע ראשוני בסך 5000 שקלים. כמו-כן, בחודשיים הקרובים יינתן סיוע של בגובה אלפי שקלים לנפגעים מתוך תפיסה והכרה שבתקופה הסמוכה לאסון, יש חשיבות במתן תמיכה וריפוי לטובת חזרה לשגרה, ככל הניתן

עוד הודגש כי למי מהם שיישאר נזק או פגיעה נפשית או פיזית לטווח הארוך, יקבעו אחוזי נכות ככל שיידרש ומעטפת שיקומית אינדיבידואלית במסגרת הטיפול בנפגעי טרור הקבוע בחוק.

מתוך השיח המשותף עם הנפגעים עלו מספר נושאים וכמה צרכים ייחודים למשתתפי האירוע שלא נוגעים לנפגעים במתקפות האחרות בעורף. בין הנושאים שעלו בשיח הם סוגיית זכאותם של אזרחים שעבדו באירוע, זכויות משתתפי היארוע שגויסו בצו 8, מעמדם של החיילים בשירות סדיר ששהו במסיבה, ועל הקושי בחזרה לעבודה בשל המצב הנפשי וסוגיית ההכרה בפגיעה נפשית כפגיעת איבה.

ירונה שלום, מ"מ מנכ"לית הביטוח הלאומי: אמרה על כך "האסון שפקד את המדינה הוא דבר שלא היה כדוגמתו בישראל. הביטוח הלאומי שמטפל בנפגעי טרור בכל ימות השנה הבין שהטראומה מיום שבת ה-7/10 פגעה באוכלוסיות שונות, באופן שונה והמענים, השיח והגישה אליהם צריכים להיות  מותאמים ככל האפשר. משתתפי המסיבה הם צעירים שהגיעו 'לחגוג את החיים' והיינו רוצים להבטיח את חזרתם לשגרה ועל כן מדגישים את החשיבות להגעה אל מרכזי החוסן, במיוחד בסמוך לאירוע".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר