כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
דקה של מנוחה | פרק ראשון בסדרה

המומחית עונה: מה עושים כשהילד חוזר 'להרטיב' בלילה?

חדש בכיכר: הסופרת ומנחת ההורים מנוחה פוקס בסדרה להורים צעירים ולא רק | כל השאלות שרציתם לשאול ולא היה לכם את מי | והפעם: מה עושים עם ילד שכבר נגמל ושוב חזר להרטיב? (משפחה)

מנוחה פוקס | כיכר השבת |
"לא להעיר כלום" (צילום: שאטרסטוק)

אנו שמחים להגיש בפני גולשי 'כיכר' את הסדרה החדשה 'דקה של מנוחה' עם הסופרת מנוחה פוקס – מומחית לתהליכי חינוך, מנחת הורים ויועצת זוגית. בפינה זו נדון על שלל אתגרים בהורות ונציע פתרונות מעשיים לתועלת הקוראים

הפינה מוגשת בצורה של שאלה, תשובה. בסוף הכתבה תוכלו לכתוב את שאלותיכם לכתובת המייל הרשומה ואנו נעשה כל מאמץ להתייחס לכל השאלות ולענות עליהן בסדרה זו.

להלן השאלה הראשונה:

"ילדתי חזרה להרטיב. היא, בת השנתיים וחצי, כבר הייתה גמולה גם ביום וגם בלילה, אלא שלפני כחודשיים נולד לה אח. מאז אותה תקופה – היא חזרה להרטיב בלילות ובימים. בשבוע האחרון היא הפסיקה להרטיב בימים, כי השקענו בה מאוד.

"ברוך ה' יש שיפור משמעותי, אלא שבלילות, ולא משנה אם אקח אותה בשנתה לשירותים, היא קמה רטובה. מה ניתן לעשות בנידון?"

מנוחה פוקס עונה:

אח חדש במשפחה זו רעידת אדמה עבור הילדים האחרים.

במקרה זה עבור הילדה הגדולה יותר, שהייתה רגילה להיות בבית הנסיכה, היחידה, האהובה והצלע השלישית בין שלש.

לא כל הילדים משנים את התנהגותם מיד עם הולדת האח. יש כאלו שמרגישים מיד שמשהו מתערער, יש כאלו שרק לאחר תקופה הם חשים בכך שבעצם לא שאלו לרשותם והכניסו יצור נוסף הביתה, ולא רק שהכניסו מישהו, אלא שהמישהו הזה נוגס נגיסה רצינית בחלקתם.

בתכם, מכיוון שלא מזמן נגמלה, חזרה לדבר הקל ביותר בעבורה, להרטיב. ילדים רבים חוזרים להרטיב לאחר הולדת אח, וזה בסדר, זה מסתדר, כפי שקרה אצלכם, כשאתם התעשתתם וחזרתם לחבק אותה, ועשיתם זאת, על אף עומס המלאכה, שמגיע עם ילד חדש.

השיפור שחל בילדה מוכיח שהיא באמת רצתה שתשובו אליה, וכשזה קרה היא חזרה לעצמה.

ילדה בת שנתיים וחצי שעדיין אינה גמולה בלילה, זה דבר רווח ורגיל., אם כי, יוצא מן הכלל היה שקודם הצליחה לשלוט בעצמה בלילה.

אני מציעה לעודד אותה הרבה מאוד על כך שמצליחה ביום להישאר יבשה, לא לעשות עניין מהלילה. לא לדבר על כך, לא לשאול מה קרה ולמה זה קרה. תנו לה להגיע למנוחה ואל הנחלה בעצמה ובזמנה.

החליפו לה את הבגדים הרטובים בלי לדבר מילה על כך.

בנוסף, אל תיקחו אותה לשירותים באמצע הלילה, כי אתם רואים שזה לא מה שעוזר.

ויותר מכך, אל תעמדו עם סטופר ותחכו שהיא תהיה יבשה בקרוב. ככל שתסמכו עליה שהיא תצליח, כך היא תצליח יותר. ככל שתחששו לה, כך תקשו עליה יותר.

אה, ושיהיה במזל טוב!

בפרקים הבאים: התמודדויות שיכולות לקרוא בימי חול המועד.

  • גם לכם יש שאלה בהורות שתמיד רציתם לשאול ולא היה לכם את מי? כתבו את שאלותיכם למייל של כתבנו ארי טננבוים המרכז את הפניות, אנו נציג את השאלות בפני פוקס והנבחרות ייענו במהלך פרקי הסדרה: ari@kikar.co.il

 

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר