כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התייחסות נדירה

הגר"ע יוסף על הרב אמנון יצחק: "הקדיח תבשילו"

לראשונה מתייחס מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף באופן ישיר לרב אמנון יצחק בתשובה הלכתית וכותב "בזמן האחרון הנ"ל הקדיח תבשילו, ומצווה להחליפו באדם ירא שמים" • הרב יצחק בתגובה: "כל מי שיוצא נגדי בדבור או בכתב מבלי לברר את דברי בבית דין עובר על איסור דאורייתא" (חדשות חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף בהתייחסות ראשנה - חריפה בעוצמתה - על הרב אמנון יצחק: "הקדיח תבשילו".

זו הפעם הראשנה בה מתייחס הרב עובדיה יוסף לרב אמנון יצחק, מאז רץ האחרון באמצעות מפלגתו 'כח להשפיע' לפוליטיקה. ריצה שבמהלכה תקף בחריפות רבה את בני משפחתו ומקורביו של הרב עובדיה יוסף.

במכתב ששלח הרב יגאל כהן מבני ברק למרן הגר"ע יוסף, השיב הרב בנחרצות. אנו מגישים את המכתב והתשובה במלואו:

שאלה: "לכבוד מורינו ורבינו פאר הדור מרן מלכא שליט"א, שלום וברכה וכל טוב סלה. ב"ה זכינו לפני כשנה לפתוח בית מדרש ובית כנסת ע"ש ספרו הגדול של מרן "יביע אומר", כשמטרתנו לחזק הקהילה הספרדית בבני ברק, ולהפיץ את תורתו של מרן. וב"ה יש כולל אברכים המונה כשלושים אברכים, ושיעורי תורה לבעלי בתים ולנשים במשך כל שעות היממה.

"ובמקביל, לפני כשנה, התחיל למסור אצלנו הרב אמנון יצחק שליט"א, שיעור המתחיל בשעה ארבע וחצי בבוקר עד לתפילת הנץ, בנושא חובת הלבבות שער הביטחון. והנה לאחרונה פונים אלי אנשים מאנשי בית הכנסת והקהילה תלמידי מרן, ושואלים האם ראוי שימשיך למסור שיעורים במקום הקרוי על שם מרן שליט"א. ואני חושש על נפשי להפסיק שיעור תורה המחזק אנשים רבים, ולכן באתי בשאלה למרן שיכריע בנושא גורלי זה, ויורה לנו הדרך אשר נלך בה. בתודה ובברכת ימי על ימי מלך תוסיף

בהכנעה תלמידו אוהבו בלב ונפש - יגאל כהן".

תשובת מרן הגר"ע יוסף: "בזמן האחרון הנ"ל הקדיח תבשילו, ומצווה להחליפו באדם ירא שמים, שאם דומה הרב למלאך ה' צבאות, יבקשו תורה מפיהו- עובדיה יוסף".

הרב אמנון יצחק מסר בתגובה ל'כיכר השבת': "על פי דעת תורה של אחד מגדולי הספרדים שקבלתי הרי תגובתי:
כל מי שיוצא נגדי בדבור או בכתב מבלי לברר את דברי בבית דין עובר על איסור דאורייתא של "שמוע בין אחיכם ושפטתם צדק" חשן משפט סימן יז. וכל המדבר כנגדי סרה או לשון הרע ומאמין לשמועות מבלי לבררן עימי אין לו מחילה עולמית".

יצוין כי תלמידיו של הרב אמנון יצחק הצהירו תמיד, כי מרן הרב עובדיה יוסף לא יצא נגד הרב אמנון יצחק. כעת נראה שהתבדו, אומנם הרב עובדיה לא יצא נגדו בשיעורו השבועי, אך תגובתו בשו"ת הלכתי מראה כי יחסו של הרב עובדיה יוסף למהלכיו האחרונים של הרב יצחק היא שלילית ביותר.

כזכור, אתמול הגיבו לראשנה בש"ס נגד הרב אמנון יצחק ואמרו: "תנועת ש"ס מוחה על הפגיעה בכבודו של מרן הרב עובדיה יוסף, הנסיון להציג את מרן כמי שמובל על ידי בני משפחתו המשרתים אותו בנאמנות ובמסירות הוא שקר גס, עזות מצח ופגיעה בכבוד התורה".

"מדובר בשקר שאין לו כל קשר למציאות, מרן מקבל מידי יום אנשים מכל גווני הקשת ומעורב באופן בלתי אמצעי לנעשה, התסכול של הגורמים העומדים מאחורי אמירות אלה מעביר אותם על דעתם ועל דתם, ועל זה נאמר ב'פרקי אבות' הקנאה והתאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם".

גם המגיש הבכיר דרור גלוברמן, המגיש את התוכנית 'אנשים' בערוץ 2, שם שודר אמש כתבה על הרב אמנון יצחק, מתח בקורת על הרב יצחק ואמר בסיום התוכנית: "כמי שעוקב די זמן אחרי פועלו של אמנון יצחק, לטעמי לפחות, ראוי לנקוט בו זהירות, הוא אומר על עצמו שהיה מוכר טוב של טלוויזיות, הוא עדיין, מוכר מעולה, פשוט הוא החליף מוצר וגילה שיהדות, לפחות זו שהוא מוכר, מפרנסת הרבה יותר טוב, גם את החשבון וגם את האגו".

המכתב המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר