כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההתנגדות החרדית ללימודי ליב"ה:

חרדית לשעבר: אי לימוד תכני ליב"ה מקשה על יציאה בשאלה

ההתנגדות החרדית ללימודי ליב"ה מקבלת הסבר: חרדית לשעבר טוענת, כי אי הכנסת לימודי הליב"ה - מקשה על ה-"יוצאים בשאלה", ודורש מהם דרך ארוכה וקשה יותר (חרדים)

יוסף פאר | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולם אין קשר לכתבה)

ההתנגדות החרדית להכנסת לימודי ליב"ה, מקבלת הסבר שמגיע דווקא מפיה של אישה שעזבה את המגזר החרדי: בראיון ל'גלי צה"ל', אמרה אישה חרדית לשעבר, אם לילד הלומד במוסד חרדי בו לא יודעים על אורח החיים החילוני בביתו, כי אי הכנסת לימודי ליב"ה במערכת החינוך החרדית מקשה על תהליך ה'יציאה בשאלה'.

דבריה של האם החרדית לשעבר, נותנים לראשונה לגיטימציה לאמירות שעד היום נחשבו לפופוליסטיות וקיצוניות, לפיהן לימודי ליב"ה יביאו לפגיעה קשה בחינוך החרדי. כעת, גם אמירות שנחשבו בעבר לקיצוניות כמו "זה יוביל לכפירה" נשמעות רלוונטיות יותר ויותר.

"יש לי ילד, שהתחנך במוסד חרדי, ואני לא יכולה לספר שאני כבר לא" סיפרה האם שדיברה בשם בדוי.

"לכאורה זה קצת יותר טוב מחיידר, שבו אין בכלל לימודי ליב"ה, בבית ספר אמור להיות לימודי ליב"ה, אבל המערכת שלו היא בעיקר המלצות בלבד, שיעור אנגלית, עושים התעמלות, בעצם אין לימודי ליב"ה כמעט".

"הדבר שבעצם לי הכי חשוב, זה שכשהוא יהיה יותר גדול, הוא יוכל לבחור את הדרך שבה הוא ירצה לחיות, הוא לא מקבל אף כלים להתמודד עם החיים, הוא לא יוכל לבחור להיות אזרח במובן המלא על זכויות וחובות".

בהמשך השיחה אמרה האם: "בעצם זה שלא מלמדים אותו ליב"ה, אם הוא ירצה לחיות את חייו לא כחרדי, הדרך שהוא יצטרך לעשות היא כל כך ארוכה".

כאמור, האמירה של אותה אם, מחזקת את הטיעון החרדי שעד היום נחשב לקיצוני, לפיו הכנסת לימודי הליב"ה - תביא לפגיעה קשה בחינוך החרדי, כאשר כעת מתברר, כי היא אף "תסייע" ליותר ויותר חרדים לנטוש את דרך התורה והמצוות.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר