ישראל במלחמהישראל במלחמה
ר' שמעון גרוס בכינוס לילדים:

"לרופאים אין הסברים, הכל בזכות התהילים שצעקתם"

אביהם של יצחק ומיכאל גרוס, נשא נאום מרגש בפני מאות ילדים, והודה על התפילות שנשאו לרפואת ילדיו: "לאף אחד מהרופאים אין הסבר. אנחנו יודעים את התשובה - הכל בזכות ה"שיר למעלות" שצעקתם" • "פנינו להגר"ח קנייבסקי. והוא אמר: להתפלל ולהמשיך להתפלל, הוא לא רצה להוסיף" • תיעוד מרגש (חדשות, חרדים)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום תמונה: עידו ארז - ynet. וידאו מסלולרי: חזקי פרקש)

התאוששות ילדי משפחת גרוס: הרב שמעון גרוס, אביהם של הילדים מיכאל ויצחק גרוס שנפגעו באסון ההרעלה ועברו תהליך התאוששות מדהים, נשא הערב (מוצאי שבת) דברים בפני מאות ילדים בכנס "עמלינו" בפתח תקווה.

"כשיצאתי מבית החולים" סיפר, "ניגש אליי ילד והביא לי דף, בו הוא סימן 1000 פעמים - סימון על כל פעם שהוא ענה אמן. אלף אמנים בתוך יומיים". גרוס פנה ישירות לילדים בקהל: "ילדים יקרים, הרגשנו שהיו עשרות אלפי ילדים בכל הגילאים כמו הילד הזה".

"כשהגענו לבית החולים", שיחזר האב "ראינו את חיים מיכאל שלמה ורפאל יצחק אייזיק שוכבים, מלמעלה ועד למטה הם היו מחוברים לצינורות ומכשירים שהפעילו את כל האיברים בגוף. הלב לא עבד". הוא סיפר על שיחותיו עם הרופאים: "שאלנו אותם אם יש איזו שהיא רפואה, אמרו לנו - אין שום ידיעה רפואית שידועה לנו".

"אני אגלה לכם סוד" סיפר האב. "יהודי ששומע כזה דבר ישר הולך לרבנים. שלחנו לר' חיים קנייבסקי. התשובה שלו הייתה: להתפלל להתפלל ולהמשיך להתפלל. הוא לא רצה להוסיף".

"ילדים יקרים, יש לכם כוח ביד, אין לכם מושג עד כמה הקב"ה הפך את הדין למידת הרחמים. והכל - בזכות התפילות והחיזוקים שכל אחד קיבל על עצמו; בזכות ה"שיר למעלות" שצעקתם - חמישה ימים לאחר מכן ניתקו את רפאל יצחק ולאחר מכן את רפאל שלמה".

"השיקום מדהים, רפאל יצחק כבר מסתובב במחלקה. אפילו עם אופניים" סיפר האב. "תמשיכו להתפלל עד שבעזרת השם הם ייצאו בריאים ושלמים לגמרי". ר' שמעון גרוס הוסיף בהתרגשות: "לאף אחד מהרופאים אין הסבר. אנחנו יודעים את התשובה, בזכות הכוח והתפילה של תינוקות של בית רבן".

"יש לכם כוח" אמר לקראת סיום דבריו, "תמשיכו ותתפללו".

כזכור, בנותיו של הר' שמעון גרוס, יעל ואביגיל, לא הצליחו להינצל מההרעלה, שנגרמה בעקבות הדברה שנעשתה בבית המשפחה. הן הובאו למנוחות בלוויה עצובה, ואביהן ספד להן.

גם בשעת הלוויה, נשאו אלפי יהודים מרחבי העולם תפילות לרפואתם של האחים מיכאל ויצחק, שנאבקו באותם שעות על חייהם. בניגוד לרוב ההערכות, כבר בשבוע שעבר האחים גרוס שוחררו ממחלקת טיפול נמרץ ב"שניידר", וצולמו כשהם משתתפים בתרפיה במוסיקה בבית החולים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר