ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרסום ראשון

מקלב דורש מסמוטריץ': "לחייב מכשירים למניעת שכחת ילדים"

אחרי הטרגדיה היום במודיעין עילית, פנה ח"כ אורי מקלב לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בדרישה לחייב התקנת מערכת למניעת שכחת ילדים בכל רכב בו מסיעים פעוטות (אקטואליה)

אבי רבינא | כיכר השבת |
(צילום: Hadas Parush/Flash90)

בעקבות הטרגדיה במודיעין עילית בפטירתו של הפעוט בן החצי שנה היום (שני), פנה ח"כ אורי מקלב לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בדרישה לשנות את מדיניות המשרד ולחייב התקנת מכשירים למניעת שכחת ילדים ברכב.

"כפי הידוע לך", כתב מקלב: "נעשו דיונים רבים ופעילות רבה בנושא "שכחת ילדים", מציין מקלב בפתח מכתבו.

"לצערנו רוב המסקנות לא יושמו עד היום על מנת להביא לתוצאה חוקית ומעשית בתחום. על פי הסיכום אשר הגענו אליו בועדת המדע והטכנולוגיה אשר עמדתי בראשותה בכנסת הקודמת, משרד התחבורה יהווה פלטפורמה מרכזית ואף יתמרץ כלכלית ע"מ להוביל את קידום והטמעת הטכנולוגיות בתחום, כך שהמפתחים והיצרנים אשר עוסקים בתחום מערכות התרעה ואלו יוכלו לקדם את שיווקם לכלל הציבור, למיטב ידיעתי פעולות אלו לא יושמו בפועל ואין כל מידע על חברות עסקיות אשר משווקות מוצרים אלו".

"בשנים עברו משרד התחבורה יצא בפרסום אפקטיבי באמצעי התקשורת השונים על מנת להעלות את מודעות הציבור למיקוד תשומת הלב ע"מ שמקרים מעין אלו לא ישנו בעתיד ויש דחיפות לחדש זאת שוב".

מקלב הוסיף במכתבו: "אני פונה אליך לשנות את מדיניות משרד התחבורה ולבחון בחיוב שינוי תקנות התעבורה כך שכל נהג המסיע ברכבו פעוטות יחויב בהתקנת מערכת למניעת שכחת ילדים העומדת בתקן כפי הקיים ברכבי הסעות תלמידים. לאור חשיבות ודחיפות הנושא אני קורא לך לאמץ נקודות אלו ליישומם המיידי – מבקש מקלב את מכתבו.

מקלב מוסיף עוד כי "כיום הוכח כי ישנם כלים טכנולוגיים אשר יכולים למנוע לגמרי טרגדיות מסוג זה ולמרבה הצער מדיניות המשרד עד כה הייתה הכנסת מערכות התרעה או אוטונמיות אחרות לכלי הרכב אך לא בתחום זה של מניעת שכחת ילדים ברכב, לצערנו היסח הדעת כיום הוא דבר שכיח ואסור להטיל את האשמה רק על ההורים כאשר מתפקידו של משרד התחבורה להביא לידי יישום התקנים מסוג זה". סיכם ח"כ מקלב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר