התפשטות הקורונה

מרן שר התורה: על כל אחד מגיל 12 להתחסן

בהמשך לקריאתו להתחסן, פסק מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי גם בני 12 צריכים להתחסן • ההוראה יצאה בפגישה עם פרופ' רן בליצר ראש צוות המומחים של מגן ישראל (חדשות)

(צילום: שוקי לרר)

במסגרת המאמצים להרחיב מבצע החיסונים לצעירים בגילאי 12-16, שיצא לדרך בהיענות נמוכה יחסית, למרות ההתפרצויות המקומיות של זן דלתא של הקורונה, בבנימינה ובמודיעין, הגיע היום (רביעי) פרופ' רן בליצר, ראש צוות המומחים של מגן ישראל ומנהל מערך המחקר והחדשנות של כללית למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, כדי לקבל את ברכתו למבצע החיסונים לצעירים ולדון בהתחסנות תלמידים ותלמידות בציבור החרדי.

פרופ' בליצר שהתקבל בבית הגר"ח קנייבסקי יחד עם ד"ר איתי פסח מנהל בית החולים לילדים בשיבא, הציג לפני הגר"ח את חוות הדעת של גדולי הרופאים וכן את הנתונים על יעילות ובטיחות החיסונים גם לבני 12 ומעלה.

פרופ' בליצר הרחיב על יכולות ההדבקה המוגברות של זן דלתא שמהווה את גורם ההתפשטות של ההתפרצות הנוכחית ואמר כי "זן דלתא (הזן ההודי) מדבק יותר מזנים קודמים וכדי למנוע תחלואה מיותרת, צריך להקטין את ההתפשטות שלו בקבוצות שיכולות להתחסן".

(צילום: שוקי לרר)

בפגישה שנערכה בהמשך לפרסום כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין עודדו תלמידים תלמידות מגיל 12 ומעלה להתחסן, הציג פרופ' בליצר את הנתונים שנאספו בארצות הברית לאחר חיסונם של למעלה מ-2 מיליון ילדים מגיל 12-15, אשר הדגים את השיעור המדויק של תופעות הלוואי ואת העובדה שהן קלות, ומתוך האיזון בינן לבין סיכוני המחלה הכבדים הרבה יותר המליצו לחסן את בני גילאים אלה ללא סייג. נתונים שנאספו בישראל ובכללית הגיעו למסקנות דומות.

לדברי דר' פסח התחסנות מאסיבית של גילאים אלה תבטיח את פתיחת שנת הלימודים הבאה ללא כל הפרעה ותאפשר את קיומו של עולם התורה ללא הגבלה וללא סיכון חיים.

הגר"ח האזין לדבריו של פרופ' בליצר ולאחר שהתעניין שוב כי התקבלו הנתונים ותוצאות המחקרים בנוגע לאיזון בין בטיחות ויעילות החיסון וסיכוני המחלה, אמר כי על כל אחד ואחת מגיל 12 ומעלה ללכת ולהתחסן. הגר"ח בירך את המתחסנים הצעירים בבריאות איתנה ואת עובדי מערכת הבריאות בברכת הצלחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר