ורדיגר ופריד הלהיבו

"מזל טוב, רבי!": רבבות חגגו יום הולדת 120 לרבי מליובאוויטש זי"ע

מעל 30,000 בני אדם, חסידי חב"ד, מקורבי בתי חב"ד ועמך בית ישראל מכל קצוות הקשת הישראלית, חגגו אמש בהתוועדות הגדולה בעולם של צעירי חב"ד לרגל 120 שנה להולדתו של הרבי. הפסקת החשמל בעיצומו של האירוע, המחישה לרבים את מהותה של חסידות חב"ד. סיקור ותיעוד (חסידים)

שלמה מן | כיכר השבת |
הרבבות בטדי (צילום: חיים טויטו, מנדי קורנט, ישראל ברדוגו)

מעל 30,000 בני אדם, חסידי חב"ד, מקורבי בתי חב"ד ועמך בית ישראל מכל קצוות הקשת הישראלית, חגגו אמש בהתוועדות הגדולה בעולם של צעירי חב"ד לרגל 120 שנה להולדתו של הרבי. הפסקת החשמל בעיצומו של האירוע, המחישה לרבים את מהותה של חסידות חב"ד. סיקור ותיעוד

באיצטדיון טדי בירושלים, חגגו אמש (רביעי) רבבות בני אדם, חסידי חב"ד, מקורבי בתי חב"ד, ועמך בית ישראל מכל קצוות הקשת הישראלית, בהתוועדות הגדולה בעולם, לרגל יום הולדתו המאה ועשרים של הרבי. מבט חפוז על הקהל, לימד על הפסיפס המרהיב שהרכיב את קהל הרבבות. מכל המי ומי. כולם התבקצו ובאו לחגוג יום הולדת לרבי.

היה זה מעמד ענק ומרגש, אבל מדויק יותר לומר התוועדות חסידית. הרבבות שגדשו את איצטדיון הענק, ישבו זה לצד זה, ולמרות הצינה הירושלמית, הרגישו את החום ואת הבערה החסידית שחיברה את כולם, איחדה את כולם וסחפה את כולם. רגעי השיא בהתוועדות הזו, לא היו בהופעות המוזיקליות המקצועיות, או בהפקות הוידאו המושקעות, אלא דווקא בשירה החסידית המאחדת, שירה של ניגונים שהרימו את הנפש לכמה טפחים מעל הקרקע.

חודשים ארוכים עמלו בצעירי אגודת חב"ד - זרוע העל של פעילות חב"ד בישראל על המעמד, כיאה לתאריך סמלי זה של 120 שנה להולדת הרבי, שבשמו ובכוחו פועלים אלפי שלוחי הרבי בכל קצוות תבל. והתוצאה הייתה בהתאם: תכניה מוקפדת ששילבה בין נאומים מעוררי השראה על דמותו ופועלו של הרבי, לבין שירה חסידית סוחפת ומרוממת.

במהלך האירוע, בהפקת צבעים הפקות, נשאו דברים שלוחי הרבי ורבנים, ובין לבין צפו הרבבות בקטעי וידאו מרגשים שהאירו על פרקים ייחודיים בחייו של הרבי.

תקלת החשמל, בעיצומו של האירוע, העיבה מעט על הלו"ז המתוכנן, אבל מי שהציל את המצב בזריזות, היה גדול הזמר החסידי אברהם פריד, שעם המקרופון היחיד שעבד באותם דקות, ירד למדשאות הענק וסחף את הקהל עם ניגונים חסידיים סוחפים.

"ההפגנה הכי גדולה הייתה הערב בטדי בירושלים", כתב הלילה איש התקשורת קובי אריאלי, "שלושים אלף חב"דניקים וחב"דניקיות באו לחגוג יומולדת מאה ועשרים לרבי במופע אדיר. באמצע נפל פתאום החשמל ודרך זה הבנו פתאום את כל הקטע של חב"ד בעשרות השנים האחרונות. כי מה עושים חסידים כשנופל להם פתאום החשמל? נשארים חסידים. מציתים את האור הפנימי וממשיכים לשיר את אותו השיר".

סיון רהב מאיר כתבה הבוקר: "ופתאום, החשמל כבה. באמצע האירוע החגיגי והגדול שאורגן הלילה באיצטדיון טדי, לציון 120 שנה להולדת הרבי מלובביץ', התרחשה תקלה טכנית: אין מסכים, אין הגברה, אין תזמורת. מה עושים? הזמר אברהם פריד מצא מיקרופון אחד בלבד שעבד, לקח אותו בידו וירד מהבמה המושקעת אל רחבת הדשא. בלי שום נגנים שמלווים אותו, הוא החל לשיר וביקש מהקהל להצטרף אליו. רק תאורת החירום האירה אותו, כשהחל לקפוץ ולהרקיד כך את עשרות האלפים, שנענו בהתלהבות והאירו גם מהמכשירים הסלולריים שלהם, עד שהתקלה סודרה.

"היו בערב הזה כמובן עוד הרבה הופעות ונאומים וסרטונים אבל כשכולם התפזרו, הם דיברו בעיקר על זה. את ההופעה הזו של פריד הם לא ישכחו. אחד המסרים הגדולים של הרבי מלובביץ' הוא לנצל לטובה כל מצב שאליו נקלעת. פעם צלצלה אליו קבוצת נשים חב"דניקיות שהטיסה שלהן הביתה, ביום שישי בצהריים, התעכבה. "עוד מעט שבת, ואנחנו תקועות בשדה התעופה", הן אמרו. הרבי ענה: "מה משמעות המילה תקוע? יהודי אף פעם לא תקוע. תמיד יש מה לעשות". הן אכן החלו לחלק לנשים נרות לשבת באותו יום שישי ולשוחח איתן, עד שהטיסה הגיעה. כשאתגר לא מתוכנן מגיע צריך לא רק לעבור אותו איכשהו, אלא לנסות לייצר ממנו משהו חדש וטוב. כמו אתמול בטדי".

עם ההתגברות על תקלת החשמל, שב האירוע למתכונתו. מעט אחרי השעה 22:00 נחתמה התוועדות הרבבות הגדולה בעולם. "המחזה של רבבות יהודים, מכל החוגים, מתכנסים יחד להתוועדות חסידית עוצמתית לציון יום הולדתו של הרבי, היה מרגש במיוחד", אמר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, "כל אחד מהנוכחים ייצג קהלים רחבים בעם היהודי שהרבי נגע ונוגע בהם עד

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר