הפיגוע בשכונת רמות

הרב אברהם פאלי עלה לקברי ילדיו הי"ד: "מודים לה' שנתן לנו אתכם" | תיעוד

הרב אברהם פאלי, אביהם של האחים אשר מנחם ויעקב ישראל הי"ד שנרצחו בפיגוע הדריסה הקשה בשכונת רמות בירושלים - עלה לראשונה לקבר בניו אחרי שנפצע באורח אנוש בפיגוע | הוא ספד להם בבכי: "אני רוצה להגיד לכם תודה" • צפו בתיעוד המצמרר (חרדים)

חיים גולדברג | כיכר השבת |

הרב אברהם פאלי, אביהם של האחים אשר מנחם ויעקב ישראל הי"ד שנרצחו בפיגוע לפני מספר שבועות בשכונת רמות בירושלים, עלה היום (שני) לראשונה לקבריהם של ילדיו.

אחרי הפיגוע הקשה, הרב פאלי נפצע באורח אנוש וכלל לא ידע על האסון הנורא. רק לאחר שחל שיפור במצבו, והתעורר מההרדמה - נתבשרה לו הבשורה המרה.

על קברי ילדיו, הוא ספד היום בבכי: "אנחנו מודים לקדוש ברוך הוא שנתן לנו אתכם. רוצה להגיד לכם תודה, כל פעם שהייתי לומד איתכם הייתי יוצא אחרי זה מחוזק".

האב המשיך ואמר: "איזו שמחה הייתה לכם בלימוד, איזו מתיקות, איזו שמחת חיים. שמחה ותורה אמיתית, עם לב טוב וקדוש, תתחננו על אמא שלכם הצדקנית, שכל כך רצתה לשמור עליכם".

בהמשך, הוסיף: "הקדוש ברוך הוא נותן לה את הכוח לנהל את הבית בשמחה. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל עם ישראל לתפילות הגדולות שלהם.

"כל התפילות שהזרימו לי כוח ובריאות וראינו ניסים גלויים. הקדוש ברוך הוא יעזור שנוכל להמשיך הלאה לגדל את הבית כמו שצריך בשמחה".

(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בתוך כך, מבית החולים 'הדסה' נמסר כי כחודש לאחר פציעתו הקשה, לאחר שהיה מורדם ומונשם ונפגע באורח קשה מאוד, עבר היום הרב אברהם פאלי לשיקום בהדסה הר הצופים, שם ימשיך בהחלמה עקב הפציעה המורכבת ברגליו.

פאלי, נותח במספר ניתוחים בעת שטופל בהדסה עין כרם, וטופל ביחידה לטיפול נמרץ ולאחריה במחלקה הכירורגית.

עם פרידתו מהצוות הרפואי בעין כרם, הודה להם פלאי על הדרך הארוכה והטיפול האינטנסיבי שמאפשר כעת להתחיל בדרך השיקומית. "יבורכו כל בעלי התפקידים, אשר דאגו וטיפלו במסירות מהרגע שהגעתי להדסה, ביחידה לטיפול נמרץ ובמחלקה הכירורגית. אני מודה לכולם על הליווי ברגעים הקשים", אמר בצאתו מבית החולים.

אמש, כפי שדווח ב'כיכר השבת', התכנסו בני משפחת פאלי להקמת המצבה על קבריהם של האחים פאלי הי"ד שנרצחו בפיגוע בשכונת רמות סמוך לכניסת השבת.

(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

על מצבתו של יעקב ישראל הי"ד נכתב: "פ"נ הילד הקדוש, זך וטהור, אהבת תורה יקדה בו, יעקב ישראל פאלי הי"ד בן הר"ר אברהם נח יבלט"א, שנרצח על קדושת ה' יתברך בערב שבת קודש, פרשת קבלת התורה, בהיותו בן חמש שנים. נטמן סמוך לכניסת השבת, י"ט בשבט תשפ"ג. ובמותם התקדש שמו של הקב"ה בכל העולם כולו".

על מצבת האח הי"ד נכתבו דברים דומים: "פ"נ הילד הקדוש, זך וטהור, אהבת תורה יקדה בו, אשר מנחם פאלי הי"ד בן הר"ר אברהם נח יבלט"א. שנרצח על קדושת ה' יתברך בהיותו בן שבע שנים יחד עם אחיו ועלתה נשמתו השמיימה עם כניסת שבת קודש - שבת פרשת קבלת התורה, כ' בשבט תשפ"ג".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר