פרסום ראשון

בעקבות ההשפלה המחפירה: הגר"ע הזמין את החתן לביתו

יומיים לאחר שראש-ישיבת "משכנות התורה", הרב אפרים כהן, השפיל בחור-ישיבה ספרדי, כשגירש את חבריו מחתונתו - לאחר שלא הסכים להיכנס ל"חדר ייחוד" כמנהג האשכנזים, מרן הגר"ע יוסף הזמין את החתן והוריו לביתו. הגר"ע צפוי לחזק את ידיהם על כך ששמרו על מנהג אבותיהם (חרדים)

מנחם כץ | כיכר השבת |
הגר"ע יוסף בחופה (צילום: פלאש 90)

חתונת הדמים: מרן הגר"ע יוסף שליט"א, נשיא מועצת החכמים, הזמין בצהריים (חמישי) את החתן והוריו לביתו בירושלים.

הגר"ע יוסף שמע בכאב רב את הסיפור המזעזע על ראש-ישיבת "משכנות התורה", הרב אפרים כהן - שביזה את תלמידו וגירש את חבריו מחתונתו - לאחר שהבחור לא הסכים להיכנס ל"חדר ייחוד" כמנהג האשכנזים.

על-פי הדיווח בקול ברמה, הגר"ע יוסף צפוי למחות בפניהם על המעשה החמור ובמקביל לחזק את ידיהם ששמרו על מנהג אבותיהם ואבות-אבותיהם.

קרוב משפחתו של החתן, הרב רפאל כהן, סיפר אמש: "רגע אחרי החופה, הרגשתי תזזית שהחלה באולם. מיד הניפו את החתן על הכתפיים של אחד הבחורים. החתן היה נראה חיוור כסיד, העיניים שלו היו בוהות, תקועות בחלל האוויר, ימינה שמאלה. עוד לא הבנתי מה קרה.

"לאחר מספר שניות, הבנתי שראש-הישיבה ביקש מיד אחרי החופה שהבחור ייכנס ל´חדר ייחוד´ (כפי שנוהגים בציבור האשכנזי, בניגוד לספרדים - כפי דעתו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א) וכשהובהר לו שהבחור לא נוהג כך - בהסכמת שני הצדדים במשפחתו - ראש-הישיבה אמר שהוא מיד עוזב את המקום, והורה גם לבחורים לעזוב את המקום".

לדברי הרב כהן, מדובר בבחור ספרדי שלומד בישיבה של אשכנזים. "כמדומני שגם ראש-הישיבה הוא ספרדי", גילה הרב כהן.

אם תחפשו ב"גוגל" את צמד המילים "משכנות התורה", תגיעו לאתר שמספר על הישיבה בקצרה: "ישיבה ספרדית מהמובילות בעולם התורה הספרדי, עם צוות חשוב ומעודד".

אחרי האירוע המביש שלשום, ספק אם ניתן לקרוא לישיבה הזאת "ישיבה ספרדית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר