יחולקו מיליוני שקלים

לראשונה: הממשלה מקצה תקציב יעודי לקהילות חרדיות

"זו הפעם הראשונה, בה ייהנו התושבים החרדים מתקציב ייעודי המוקדש כולו למענם בשיתוף עם הרשות המקומית", הסביר ב'רשות החרדית', את התקציב החדש שיופנה לקהילות חרדיות ברחבי הארץ | כל הפרטים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
סגן השר אורי מקלב (אבשלום שושני, פלאש 90)

בשטרה לציבור החרדי: רשויות מקומיות שיש בהן למעלה מאלפיים וחמש מאות תושבים חרדים, יוכלו להפעיל פעילות קהילתית ייחודית ומותאמת לקהילות התורניות בעיר במימון הרשות החרדית.

בהנחיית סגן השר לפיתוח חרדי במשרד ראש הממשלה והתחבורה אורי מקלב, יוצאת הרשות לפיתוח כלכלי חברתי במגזר החרדי בשורת פרוייקטים ארוכה לטובת האוכלוסיה החרדית בערים המעורבות והחרדיות בהיקף של מיליוני שקלים.

את הפרויקטים יובילו הרשויות המקומיות בכל עיר ועיר וזאת בצורה מתואמת עם הנציגות המקומית ברחבי הארץ. עד כה הנציגות המקומית התקשתה לפעול במיזמים אלו שהיו שומרים עד כה רק לציבורים אחרים וכעת עם הנחיית סגה"ש מקלב כלל הציבור החרדי יוכל להנות ממיזמים אלו.

בקול הקורא שפרסמה כאמור הרשות החרדית במשרד ראש הממשלה לרשויות המקומיות בישראל, ניתן לבצע מספר רב של תוכניות לציבור הרחב וזאת במימון הרשות החרדית כאשר הרשות המקומית מוסיפה אף היא מתקציבה עבור פרויקטים אלו, מיזם ייחודי זה מגיע לאור דרישה רבה מהשטח בעיר בערים המעורבות בהן ישנן קהילות תורניות רבות שאינן נהנים כלל מתקציבים שונים ברשויות המקומיות, כך למשל יוכלו הקהילות לצאת באמצעות הרשות המקומית שלהם לתוכניות שונות בתחום החינוך הבלתי פורמלי, תעסוקה, אוריינות פיננסית, בטיחות בדרכים, קידום הבריאות או בתחום שמירת הסביבה על פי הדרישה המקומית. וזאת כאמור במימון הרשות החרדית.

סגן השר אורי מקלב אמר: "תקציב זה מהווה פריצת דרך בכל הקשור לפעילות המקומית בכל מקום ומקום ובדגש על הערים המעורבות. יש כאן פלטפורמה שתוכל לעשות שינויים שכה רצינו בשנים האחרונות, זה עוד נדבך נוסף ביעדים של הרשות החרדית שתביא להנגשת השירותים הממשלתיים לציבור החרדי".

ברשות החרדית הסבירו: "אנו גאים ליישם את מדיניות סגן השר אורי מקלב האמון על הרשות החרדית וכי השותפות בין הרשות לפיתוח חרדי לרשויות המקומיות היא בחירה המשקפת חזון אחיד, המעמיד במרכז את התושב ואת צרכיו. ביכולתה של שותפות זו לקדם פעילות אפקטיבית ומבורכת הכוללת חיבור בין הממשלה, הרשויות המקומיות והתושבים החרדים".

לדברי הרשות: "זו הפעם הראשונה, בה ייהנו התושבים החרדים מתקציב ייעודי המוקדש כולו למענם בשיתוף עם הרשות המקומית. בנוסף למספר רשויות מקומיות חרדיות הומוגניות, קיימות עשרות רשויות מקומיות מעורבות - בהן המגזר החרדי מהווה מיעוט ולעתים נופל בין הכיסאות, בהעדר מענה מותאם. תכניות אלה, המוקדשות בעבורו הן בשורה גדולה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר