הקרבת קרבן פסח

כך רב הכותל ימנע את הפרובוקציה השנתית בהר הבית

מדי שנה חוזר הניגון: פעילי הר הבית, הודיעו על כוונתם גם השנה , להקריב קרבן פסח בהר הבית. רב הכותל והמקומות הקדושים, הודיע היום, כי הוא יאסור כניסת בעלי חיים למעלה המוגרבים (חדשות בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
רב הכותל, הרב רבינוביץ (יונתן זינדל, פלאש 90)

על רקע הדיווחים והכוונות להעלות קורבן פסח בהר הבית, רב הכותל הנחה היום (שלישי), את עובדי הקרן למורשת הכותל, לאסור כניסת בעלי חיים למעלה המוגרבים.

"הקרן למורשת הכותל המערבי בהוראת רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה"ג שמואל רבינוביץ, תפעל למנוע הכנסת בעלי חיים לשטח מעלה המוגרבים, בהתאם לתקנות המקומות הקדושים משנת ה'תשכ"ז - 1967", נמסר בהודעת רב הכותל.

עוד נכתב בהודעה: "הקרן למורשת הכותל המערבי פועלת על פי הוראות הרבנות הראשית לישראל, אשר לדורותיה התנגדה לכל מעשה מסוג זה, ובהתאם לסמכויות רב הכותל המערבי מונעת שנים פעולות שכאלה, וגם בשנה זו תמשיך לעשות כך".

כפי שדווח אתמול בהרחבה ב'כיכר השבת', שוטרי ימ"ר ירושלים עיכבו את יו"ר תנועת "חוזרים להר" רפאל מוריס, יחד עימו עוכב גם בנו הקטין.

רפאל מוריס, הוא פעיל מוכר המדבר רבות למען עלייה להר הבית ולמען הקרבת קרבן פסח בהר. לפני מספר שנים הוא נעצר באותו חשד, מי שייצג אותו, הוא מי שאמון כיום על המשטרה, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שאז הבהיר: “הקרבת קורבן פסח בהר הבית היא זכות לגיטימית", אתמול כזכור וכפי שדווח, הוא חזר בו ואמר שהוא סבור, כי אין צורך להקריב קרבן פסח בהר הבית.

לדברי השוטרים עילת העיכוב היא "חשש עתידי להפרת הסדר הציבורי". כמו כן השוטרים הודיעו לרפאל שהוצא כנגדו גם צו חיפוש לביתו שבישוב אחיה בגוש שילה שבבנימין, והחיפוש צפוי להתבצע בזמן הקרוב.

כזכור, תנועת 'חוזרים להר' פרסמה בימים האחרונים פרסומים רבים המעודדים הקרבת קרבן פסח בהר הבית ביום רביעי הקרוב, בין הפרסומים הודיעה התנועה על פרס כספי בסך עשרים אלף ש"ח שיינתן למי שיצליח להקריב את הקרבן בשטח הר הבית כהלכה, ופיצויים למי שיעצר בדרכו להקריב את הקרבן.

רגעי המעצר של מוריס (דוברות )

מוריס התראיין בימים האחרונים בערוצי התקשורת השונים, וסיפר על מאות טלפונים שקיבל מאז פרסום המודעה ו"היענות מרשימה של ציבור שחפץ לקיים את מצוות הקרבת קרבן הפסח ומתעניין בנושא." לדבריו.

מתנועת 'חוזרים להר" נמסר בתגובה - "מצוות הקרבת קרבן פסח מוטלת על כל יהודי ויהודי, אחרי שחזרנו לארצנו וכבשנו מחדש את הר הבית הדבר המתבקש הוא שמדינת ישראל תפעל למען חופש פולחן ליהודים בהר הבית ותאפשר לנו לקיים את המצווה החשובה הזאת. אנחנו קוראים למשטרת ישראל ולעומד בראשה - עדיין לא מאוחר, תאשרו את הקרבת קרבן הפסח עוד השנה, ביום רביעי הקרוב בהר הבית"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר