"אטימות ורדיפה אכזרית"

מדינה יהודית? פתח תקווה, ערב פסח: התנכלות לשומרי המצוות במהלך שריפת חמץ

תושביה החרדים של פתח תקווה, לא חלמו שהעירייה כה תקשה עליהם בימים שלפני חג הפסח | זה החל באיסור להוציא אשפה גדולה - לפני פסח, והמשיך בערב החג - בהתנכלות ורדיפה בשריפת החמץ | מכולות פונו לפני הזמן, ותושבים וילדיהם הרכים נאלצו לנדוד למרחק רק בשביל שריפת חמץ | תושב כואב: "זה מזכיר ימים אחרים" | צפו בתיעודים המקוממים (חרדים, בארץ)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
מונעים שריפת חמץ בכוח הזרוע

שערורייה בלתי נתפסת: עיריית פתח תקווה, כך נראה - אינה סופרת את הציבור החרדי בעיר. מוקדם יותר היום (רביעי) כשעה לפני סוף זמן ביעור חמץ, החלו העובדים לכבות את המכולות שיועדו לשריפת חמץ - ומנעו מתושבים חרדים, לשרוף את החמץ. בחלק מהמקומות אף התפתחו עימותים, תוך שעובדי העירייה ופקחיה מציגים אטימות ואכזריות.

מלבד העובדה שבחלק מהמקומות שבהן הוצבו מכולות לשריפת חמץ במשך שנים רבות - לא הוצבו השנה מכולות, והתושבים נאלצו לנדוד למרחקים כדי לשרוף את חמצם, תושבים רבים שכבר הגיעו למכולה ברחוב היסמין במרכז העיר - גילו להפתעתם כבר בשעה 10:40 כי "שריפת החמץ הסתיימה", זאת למרות שנשאר זמן רב עד לסוף זמן ביעור חמץ. הפקחים מנעו מהם לשרוף את החמץ, והאש במכולה כובתה במהירות עם מים - כדי שלא יוכלו לשוב ולשרוף את החמץ. כעבור כמה דקות, המכולה כבר הועמסה על המשאית, כאמור, זמן רב לפני סוף זמן הביעור.

וכך, התושבים וילדיהם הקטנים נאלצו ללכת ולחפש אחר מכולה לשריפת חמץ, כדי לשמור על ניקיון העיר ולא לשרוף את החמץ על המדרכה או הכביש, בתקווה שימצאו מכולה בוערת.

"רוצה שנעכב אותך?" (באדיבות המצלם)

אך גם במכולה הסמוכה, בכיכר סלומון, הם גילו פקחים אטומים, שכבר בשעה 11:00 החלו בניסיון לכבות את המכולה ולמנוע מיהודים שומרי תורה ומצוות לשרוף את חמצם.

יהודה, אחד התושבים הכאובים, שח ל'כיכר השבת': "זה מזכיר ימים אחרים, במדינות אחרות לא עלינו. במקומות החרדים מפנים מהר את המכולות ואילו בשאר רחבי העיר הכל כרגיל. מה זו הרדיפה הזו?", תוהה התושב בצער.

"זו פשוט רדיפה ואטימות, מה זו ההתנהלות הזו?", אומר יעקב ל'כיכר השבת', "למה החרדים אמורים לחוות התנכלות שכזו מצד העירייה ועובדיה? אנשים מבקשים לקיים שריפת חמץ כנהוג, וצריכים להתעמת עם פקחים בשביל זה? זה הזוי בכל קנה מידה".

בסרטונים רבים מהמוקדים השונים שהגיעו ל'כיכר השבת' ניתן לראות כיצד התושבים שעדיין באמצע להביא חמץ לשריפה נתקלים בפועלים שמכבים את האש במכולה ומעלים אותה למשאית. אטימות ורשעות.

מכבים את המכולה בשעה שאנשים ממשיכים לבוא עם חמץ (באדיבות המצלם)
מפנים את המכולה (באדיבות המצלם)

זאת ועוד, עיריית פתח תקווה הוציאה הודעה בשבוע שעבר לפיה יש להוציא גזם גרוטאות ואשפה גדולה עד ליום ראשון ה-2.4. הוי אומר: תחילת השבוע - ארבעה ימים לפני חג הפסח. מה אנשים אמורים לעשות בעיצומם של הניקיונות? לאן יפנו את הגזם? לעיריית פתח תקווה הפטרונים.

תושבים רבים תהו בשיחה עם 'כיכר השבת': "איך ייתכן שנותנים הוראה כזאת בשעה שאנשים בשיא הנקיונות לפסח ומוצאים כל הזמן זבל החוצה?". תושב אחר מעיר: "מה זה להגיד להוציא עד יום ראשון? אני מנקה עד הרגע האחרון ועדיין מוציא זבל. למה אין שירותי עירייה תקינים?", כך לדבריו.

תלונות התושבים ברשתות

ביקשנו את תגובת מנהל אגף שפ"ע בעיריית פתח תקווה מעיין אמודאי וכשזו תתקבל נפרסמה במלואה.

מעיריית פתח תקווה נמסר ל'כיכר השבת' כי "העירייה שדרגה השנה את מערך פריסת המכולות לשריפת החמץ ברחבי העיר. כפי שפורסם לתושבים, המכולות מפונות ע"י קבלן חיצוני החל מהשעה 11:00 ועד לשעות הצהריים. באם ישנם תושבים שלא הספיקו לשרוף את החמץ במכולות, ישנה אפשרות לשרוף עצמאית את החמץ".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר