זו הבקשה המיוחדת של רה"י

המתיחות והיחסים עם ארה"ב: השגריר ניידס הגיע לבית ראש הישיבה; "הציבור החרדי מאזן"

חשיפת 'כיכר השבת': לנוכח היחסים הרעועים בין ארצות הברית לישראל ובשל המתיחות הביטחונית החריפה. שגריר ארצות הברית הגיע לביקור חג בביתו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין | זו הבקשה שראש הישיבה ביקש מהשגריר | כל הפרטים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגרי"ג אדלשטיין (צילום: David Cohen/Flash90)

פרסום ראשון: בצל המתיחות הביטחונית החריפה במדינה והיחסים בין ירושלים לוושינגטון, שגריר ארצות הברית בישראל תום ניידס, הגיע כעת (שני) לביקור חג בביתו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

השגריר, לו יש יחסים קרובים עם בית הרב, מגיע זו הפעם השנייה, לביקור בביתו של ראש הישיבה. הביקור הקודם היה בתחילת כהונתו בתפקיד.

הביקור שתוכנן לפני מספר ימים, נשמר בסודיות מוחלטת, והוא יעסוק בין היתר ביחסים המדיניים בין המדינות והקשר עם הציבור החרדי.

השגריר ניידס כבר התבטא מספר פעמים על ההערכה המרובה אותה הוא רוכש לראש הישיבה, והוא הגיע גם על מנת לקבל את ברכתו של ראש הישיבה.

מספר המשתתפים בביקור מצומצם ובהם גם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

יצוין, כי בפגישה הבהיר השגריר כי ממשלת ארה"ב רואה בציבור החרדי כגורם המאזן בציבור הישראלי שאינו נסחף לקיצוניות.

לקראת סוף השיחה, ראש הישיבה התעניין אצל השגריר, האם הוא מקדיש זמן ללימוד התורה, וראש הישיבה ביקש ממנו שיקדיש כל יום מספר דקות ללימוד התורה.

בצל הפגישה ביקש ראש הישיבה מח"כ משה גפני להעביר את המסר החד משמעי לראש הממשלה נתניהו - כי מעבר לאיסור ההלכתי לעליית יהודים להר הבית בכלל, בתקופה הרגישה כעת בפרט, יש לאסור זאת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר