כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הפתרון לסאגה?

התכנית: הורדת גיל הפטור לחרדים - ותמרוץ ללוחמי צה"ל

בהתאם לדרישת המפלגות החרדיות, חוק הגיוס יקודם ובמשרד האוצר מציעים להוריד את גיל הפטור על מנת לעודד הצטרפות חרדית לשוק העבודה, במקביל לקיצור השירות בצה"ל והגדלת התשלום ללוחמים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(Olivier Fitoussi/Flash90)

במפלגות החרדיות דרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בהתחייבויותיו ולקדם את חוק הגיוס, וביום ראשון צפויים להתכנס ראשי מפלגות הקואליציה לדון בנושא. בהתאם לסיכום עם המפלגות החרדיות, חוק הגיוס יקודם במקביל לחוק תקציב המדינה, על מנת להבטיח את אישורו בכנסת.

אמיר אטינגר פרסם ב'ישראל היום' כי במשרד האוצר רוצים לכרוך ביחד את חוק הגיוס שיהווה מענה לגיוס החרדים ומנגד את קיצור השירות החובה לתפקידים עורפיים והעלאת השכר ללוחמים. הרעיון מאחורי המהלך שעלה בממשלה הוא תמרוץ המשרתים בצה"ל, לצד הורדת גיל הפטור לחרדים ועידוד השילוב שלהם בשוק התעסוקה.

שר הביטחון יואב גלנט מסכים להורדת גיל הפטור לחרדים ל-23, אם במקביל יתגמלו את הלוחמים בצה"ל על השירות שלהם למען ביטחון עם ישראל.

בנוסף, שוקלים בצה"ל לקצר במקביל את תקופת השירות של הלוחמים, כאשר תומכי הלחימה ישרתו שנתיים בלבד, ואילו תומכי לחימה בתפקידים איכותיים כמו תפקידים טכנולוגיים, מודיעין ועוד אשר צפויים לשרת יותר לפי הצורך של צה"ל.

בנוסף, השירות של לוחמים צפוי להמשיך בינתיים להיות שנתיים ושמונה חודשים, אך בשנה השלישית של השירות הם יזכו לתוספת שכר משמעותית, סביב שכר המינימום במשק וצפוי להגיע לכ-6,000 ש"ח - כמעט כפול משכרם כיום.

יצוין כי בשל המו"מ על הרפורמה המשפטית, חוק הגיוס יקודם לפני פסקת ההתגברות, ולא ברור כיצד בג"ץ יתייחס לנושא, האם יאשר את המתווה או יפסול אותו שוב.

מלשכת סמוטריץ' נמסר בתגובה לידיעה בישראל היום: "כשיהיה מה לעדכן, נעדכן". מדובר צה"ל נמסר: "היות ומודל החובה החדש עודנו מצוי בעבודת מטה בתיאום עם משרד הביטחון ומשרד האוצר, פרטים נוספים אודותיו יימסרו בהמשך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר