כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תחזק את הקהילה

הישיבה הגדולה בעיר ירוחם נפתחה במעונו של הגר"ד לנדו

ישיבה חדשה בעיר ירוחם, תפתור מעט ממצוקת הדיור החרדית? הגר"ח קוק, פתח ישיבה חדשה בעיר, ועסקני העיר בטוחים שהישיבה תעודד את הציבור לבוא ולגור בירוחם | כנס היסוד של הישיבה נערך במעונו של הגר"ד לנדו (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
כנס היסוד לישיבה (ללא קרדיט)

כפי שדווח ב'כיכר השבת', ראש ישיבת תורת רפאל - הישיבה שנסגרה בירושלים, פוצח ישיבה גדולה חדשה בעיר ירוחם, בהכוונתם של הגאונים רבי דוד כהן ורבי שרגא שטיינמן, כשלצידו ישמשו בראשות הישיבה הרבנים הגאונים רבי אלחנן פיליפס ורבי מרדכי יוסף קונשטט.

בכנס היסוד שנערך בביתו של ראש הישיבה הגאון רבי לנדו, השתתפו: הגאון רבי אברהם יצחק קוק ראש ישיבת מאור התלמוד, הגאון רבי ברוך ויסבקר ראש ישיבת בית מתתיהו, הגאון רבי שרגא שטיינמן ראש ישיבות ארחות תורה, הגאון רבי ברוך דב דיסקין ראש ישיבת אורחות תורה והגאון רבי אלעזר דוד אפשטיין מראשי ישיבת תורת בתפארתה. רה"י הגר"ג אדלשטיין שלח את ברכתו במכתב עם שליח מיוחד, כמו גם ראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן, שהישיבה כאמור בנשיאותו.

הגר"ד כהן כתב במכתבו, כי בהקמת ישיבה בירוחם יש גם משמעות גדולה שהוא מקום שיש שיש בו הרבה שטחים שאפשר להעמיד שם קהילה גדולה של אברכים, ולמצא פתרון למצוקת הדיור של עולם התורה, שכן אפשר לרכוש דירות במחיר זול ולהעמיד קהילה לתפארה, "ואין דרך להעמיד קהילה של אברכים אלא על ידי 'יהודה שלח לפניו' להעמיד בית תלמוד לעמלי תורה, ישיבה שתהיה למגדל אור כל העיר והקהילה המצטרפת לישיבה, ובוודאי הוא זכות גדולה להיות חלק מבנין מקום תורה זה. בברכה לר' דוד מילגרום, שיצליח ה' דרכו בכל מפעליו", כתב הגר"ד כהן.

הגאון רבי אברהם יצחק קוק ראש ישיבת מאור התלמוד, נשא דברים נרגשים בחשיבות הקמת מקום תורה זה ובגדלותו של רה"י הגר"ח קוק שידיו רב לו בהעמדת תלמידים הגונים תלמידי חכמים מפוארים כבר עשרות שנים, במסירות והשקעה אין קץ, ובודאי שגם הישיבה הגדולה שבראשותו תזכה לגדל תלמידי חכמים ברי מעלה מיוחדים.

הגאון רבי ברוך ויסבקר שטרח להגיע למעמד מתוך הערכתו לראשי הישיבה, הדגיש בדבריו את שמחתו על הקמת הישיבה הנכבדה, שעולם הישיבות נצרך להקמתה ולייחודיותה, ואיך שבהקמתו של מקום תורה גדול זה מגן על הארץ כולה.

לאחריו נשאו דברים הגאון רבי ברוך דב דיסקין וראשי הישיבה כשהגר"ד לנדו נעל את הכינוס, בהתרגשות גדולה, כשאמר, כי הדבר הנעלה הזה לא צריך סייעתא, ופשיטא מעצמו, רק ה' יעזור לנו. יסוד ישיבות וכוללים זה הבסיס של הכל. כל כולל אברכים, כל ישיבה מרבה עוד ועוד אור תורה בינינו. כל התפתחות של התורה בארץ הקודש ובכל העולם. וזה הדבר שמוטב לעשות, להרבות יותר ויותר. אני אומר דברים פשוטים. ה' יעזור שהכל יתנהל בטוב, ויהא סייעתא דשמיא בכל מעשיכם, ותהא שכינה שרויה במעשי ידיכם.

הגר"ד הוסיף ובירך את התלמידים המייסדים את הישיבה בירוחם: הצלחה רבה לכל התלמידים, שילמדו טוב ויצליחו, ולמלמדים אותם יהא נחת.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר