יחלקו הערב טשולנט בחינם

התושבים ברמת בית שמש זועמים: "כשרות רובין הכניעה את המאפיה בגלל הקיצונים, אנחנו נחרים אותם"

למרות שהקיצונים בבית שמש כלל לא סומכים על כשרותו של הרב רובין, התושבים טוענים, כי הכשרות הצליחה לקפל את בעלי המאפיה שנהפכה למוקד המחלוקת בין קומץ קיצונים למרבית תושבי השכונה | התושבים חושבים להחרים את הכשרות ומפנים אצבע מאשימה כלפי המשטרה והעירייה | הערב יחולק טשולנט בחינם סמוך למאפיה (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

הקרב על צביון שכונת רמת בית שמש ד': מאז הוקמה השכונה החדשה והענקית המונה אלפי משפחות, נערכים מדי פעם מאבקים בין קומץ קיצונים שהתיישבו בשכונה לבין מרבית תושבי השכונה, אך בשבוע האחרון, כפי שסוקר בהרחבה ב'כיכר השבת', המאבק התעצם והתושבים שרובם היו עד כה פאסיביים מתחילים להיאבק למען עתיד השכונה.

כפי שדווח ביום שני האחרון ב'כיכר השבת', קומץ קיצונים מחו בבית שמש כנגד חנות 'חלת הבית' ברחוב שדרות האמוראים בשכונת רמת בית שמש ד'.

הקיצונים טוענים, כי השירים החסידיים המושמעים בחנות אינם תואמים את אופי השכונה כפי שצריכה להיראות לדעתם. כמו כן, מחו הקיצונים על הצבת שלוש שולחנות קטנים מטעם החנות על המדרכה - כדי שמי שקונה קפה או מאפה, יוכל לשבת בנחת.

לטענת המפגינים הקיצונים שרובם כלל לא מתגורר בשכונה, הצבת מקומות ישיבה מחוץ לחנות תהפוך את השכונה החרדית ל'מדרחוב כמו ברחוב יפו בירושלים'. המפגינים לא הסתפקו בקריאות מחאה והם פיזרו כתבי פלסתר - פאשקווילים בגנותה של המאפייה.

תושבי השכונה, אשר אין זו הפעם הראשונה בה הם נתקלים באלימות קומץ קיצוניים, החליטו לחזק את בעל המאפייה ופרסמו מודעות, סטטוסים ועוד, לבוא ולחזק את בעל המאפייה.

אך מה שקרה מיום שני האחרון נדמה שכבר יצא משליטה ונהפך למאבק ארצי חסר תקדים, כנגד ניסיון ההשתלטות של הקיצוניים וניסיון הכפייה המכוער שלהם על מרבית התושבים, שכן מעוניינים לאכול בחוץ.

הקיצוניים שהבינו כי המאבק שלהם נגד החנות, תוך הבאת קיצונים מרמה ב', לא בדיוק יועיל למאבק שלהם, שכן תושבי השכונה ובעלי המאפיה נלחמו בהם בעוצמה, החליטו לפנות למאבק דרך נותן הכשרות למאפיה - הרב רובין מרחובות.

אחד התושבים מספר ל'כיכר השבת': "אותם קיצונים משועממים וחסרי המעש, החליטו להטריד את הכשרות של הרב רובין, ולא הפסיקו להתקשר ולטרטר אותו ואת המשגיחים של הכשרות שיסיר את הכשרות, ואם לא די בכך, הם הצליחו לגייס רב אחד בשכונה - או עם שוחד או עם הפחדות - אינני יודע איך, שישפיע על הרב רובין להסיר את הכשרות".

לדברי תושב אחר: "הכשרות של הרב רובין - החליטה להטיל אימה על המאפייה והודיעו לה, כי הם לא יכניסו חזרה את השולחנות לחנות - ההכשר יוסר. תבינו את גודל ההזייה, הרי כל אותם קנאים וקיצוניים, כלל לא אוכלים את הכשרות של רובין, אבל במקום שהרב רובין התחשב בקהל שאוכל את הכשרות שלו, הוא נכנע לאיומים שלהם".

הקיצונים שמגיעים משכונה אחרת, יורדים מהאוטובוס כדי להפגין מול המאפיה (כיכר השבת)

תושבים בשכונה אומרים הבוקר ל'כיכר השבת': "אנחנו לא נשתוק על כך. לא ייתכן שיבוא גוף כשרות וינסה לשנות את אופי השכונה לטובת הקיצונים, רק כי הוא מפחד מהם, הרי אין להכשר בעיה שיוצבו שולחנות מחוץ לחנות, והראיה היא שאר המסעדות תחת הכשרות הזו ברחבי בארץ, אלא מה? הם נכנעו לטרור? אנחנו גם יודעים להטיל טרור ואנחנו שוקלים לפתוח בחרם נגד הכשרות".

כך או כך, אתמול, בעלי החנות נכנעו לדרישת הכשרות ושולחנות ההושבה שהיו מחוץ לחנות - נעלמו, אך גם זה לא עזר ואתמול שוב הגיעו הקיצוניים משכונות אחרות להפגין מול החנות; "הם מזכירים את המפגינים נגד הרפורמה המשפטית, הם רוצים הפגנות, לא פתרונות, גם שהחזירו את השולחנות, הם שוב הגיעו עם אוטובוסים מחוץ לשכונה להפגין", אומרים בזעם תושבי השכונה.

הערב, תורם אלמוני הודיע כי הוא תורם מספר סירים של טשולנט, שיחולקו סמוך למאפייה החל מהשעה 20:00, כדי לחזק את המאפייה ולשים אצבע בעין למפגינים הקיצונים, שמטילים אימה על מי שמעוניין לאכול במסעדות ובבתי קפה.

תושבי השכונה גם לא חוסכים בביקורת כנגד המשטרה המקומית וכנגד עיריית בית שמש, לטענתם, לא די שהעירייה לא עושה דבר כדי למנוע זאת, אלא שנראה שלפעמים היא דווקא לטובת הקיצונים, "אולי עליזה בלוך צריכה אותם בבחירות, אך שתבין, אין סיכוי שתושב אחד פה בשכונה, יצביע עבורה, אם לא די בכל הבעיות האחרות שלא מטופלות בשכונה, העסקים שהיא עושה עם הקיצונים - מרתיחים והיא תשלם על זה מחיר מלא בקלפי, אנחנו נצביע גם למוישה זוכמיר, העיקר לא לה".

כנגד המשטרה המקומית עלו גם טענות חמורות, "הם משתפים פעולה עם הקיצוניים, לא רק שהם לא מגיעים לפזר את ההפגנה, אלא שהם אתמול ניסו להרחקי את התושבים שהפגינו בעד החנות ונגד הקיצונים, זה פשוט הזיה שאין לעלות על הדעת. במקום שהמשטרה תגן עלינו - היא נגדנו", טוענים התושבים.

מהכשרות של הרב רובין נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': "במענה לפנייתכם, הרינו לעדכן שמערכת הכשרות מקיימת התייעצות בעניין המדובר עם רבני השכונה שליט"א בתקווה להביא הכל על מקומו בשלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר