כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרב על הצביון | סיפור מרתיח

קיצונים משתלטים על השכונה החרדית בחסות גוף הכשרות המהודר: כך התושבים נלחמים

סיפורה של השכונה החרדית החדשה בבית שמש: רוב תושבי השכונה אינם נמנים בלשון המעטה על החרדים הקיצונים - שרובם גרים ברמה ב' בעיר, אך דבר זה לא מונע מהם לנסות להשליט אווירה קיצונית על השכונה באמצעות איומים והפגנות | השיא: אחרי פסח, הקיצונים מנסים לסגור מאפיה שלא מתיישרת לדרישות שלהם וגוף הכשרות המוביל התגייס לטובתם | כך מגיבים התושבים (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
קיצונים יורדים מאוטובוס משכונות אחרות, כדי להפגין נגד החנות (כיכר השבת)

סחיטה בחסות העירייה, המשטרה וגוף הכשרות: קומץ קיצונים קטן המונה חמש משפחות, מנסה להשליט טרור בשכונה החרדית החדשה בבית שמש ורוצים לסגור מאפייה שלא נשמעת לדרישות שלהם, המאפייה לא נשברת, אך גוף הכשרות של הרב רובין כבר כמעט הסיר את הכשרות מהמקום. 'כיכר השבת' עם הסיפור המלא.

כפי שדווח ביום שני האחרון ב'כיכר השבת', קומץ קיצונים מחו בבית שמש כנגד חנות 'חלת הבית' ברחוב שדרות האמוראים בשכונת רמת בית שמש ד'.

לטענת הקיצונים, השירים המושמעים בחנות אינם תואמים את אופי השכונה כפי שצריכה להיראות לדעתם. כמו כן, מחו הקיצונים על הצבת מקומות ישיבה מטעם החנות על המדרכה.

לטענת המפגינים הקיצונים שחלקם לא מתגורר בשכונה, הצבת מקומות ישיבה מחוץ לחנות תהפוך את השכונה החרדית ל'מדרחוב כמו ביפו'. המפגינים לא הסתפקו בקריאות מחאה והם פיזרו כתבי פלסתר - פאשקווילים בגנותה של המאפייה.

תושבי השכונה, אשר זו להם אינה הפעם הראשונה בה הם נתקלים באלימות קומץ קיצוניים, החליטו לחזק את בעל המאפייה ורכשו ממנו מוצרים רבים כל שעות הצהריים.

אך הקיצונים לא מסתפקים בכך, ומנגד החלו להפעיל טרור כנגד נותן הכשרות למאפייה - ההכשר של הרב רובין מרחובות, ואף הפעילו מספר רבנים שילחצו את הרב רובין להסיר את הכשרות, ואכן, הרב רובין הודיע לבעלי המאפייה שהוא בוחן את הסרת הכשרות, אלא אם כן, בעלי המאפיה יכנעו לדרישת הקיצונים - ונגד רוב מוחלט של תושבי השכונה.

עסקנים בשכונה מספרים ל'כיכר השבת': "זה פשוט לא ייאמן, אנחנו בשנת 2023, ומספר קיצונים מנסים להשתלט לנו על החיים וזה לא מעניין אף אחד, לא את המשטרה שלא עושה נגדם כלום - אלא להפך, פעמים רבות מתגייסת לטובתם, לא העירייה, שצריכה את הקיצונים לצדה ולא מצד גוף הכשרות - כולם רועדים מפחד מכמה אנשים".

העסקנים מספרים: "עד עכשיו נכנענו כמעט לכל הגחמות של הקיצונים, אבל כאן הם עברו את כל הגבולות, תשאלו את כל תושבי השכונה, האם אכפת להם שיש שולחנות לשבת בחוץ או שמשמיעים שירים, זה לא מעניין אף אחד, וגם אם זה היה מעניין, אם יש ציבור שדורש זאת, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית".

מנסים לפנות בכוח את המפגינים (משה הספר)

"מה שקרה הוא", מספרים העסקנים, "החלטנו לגייס את תושבי השכונה, כדי שיחזקו את המאפיה המדוברת, ואכן כמו שאתם רואים בתיעוד בכתבה, כנגד הקיצוניים שהגיעו משכונה אחרת באוטובוסים להפגין מול המאפיה, התארגנו קבוצות של תושבים אכפתיים מהשכונה והפגינו נגדם ובעד השארת החנות כפי שהיא, מבלי שהתערבו".

ומה דעת רבני השכונה על הנושא?

"רוב רבני השכונה נגד המאבק, יש רב אחד אולי שניים, שכנראה הצליחו לשחד אותו או להפחיד אותו, שהוא עוזר להם, והוא זה שגם התקשר לרב רובין, על מנת שיסיר את הכשרות מהמקום. הרב הזה, כנראה לא מודע לעוצמת הכעס של התושבים, אבל אנחנו לא מתכוונים להתפשר במאומה והחנות היא אבן מבחן איך השכונה תראה בעתיד - ואנחנו לא מתכוונים לוותר לקיצונים", מספרים העסקנים".

מהכשרות של הרב רובין נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': "במענה לפנייתכם, הרינו לעדכן שמערכת הכשרות מקיימת התייעצות בעניין המדובר עם רבני השכונה שליט"א בתקווה להביא הכל על מקומו בשלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר