כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בתיעוד

יום הזיכרון: סמוטריץ' ביקר את הרב אברהם נח פלאי

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', ביקר בשעה האחרונה את הרב אברהם נח פלאי, שאיבד את שני בניו בפיגוע הדריסה בשכונת רמות והוא עצמו נפצע באורח קשה (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
סמוטריץ' מבקר את הרב פלאי, היום (צילום: ללא קרדיט)

דקות ספורות לכניסת יום הזיכרון, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הגיע הערב (שני) לביקור בחדרו של הרב אברהם נח פלאי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

כזכור, הרב פלאי שכל את שני בניו יעקב ישראל ואשר מנחם הי"ד בפיגוע דריסה בצומת רמות בשכונת רמות בירושלים, פיגוע שהתרחש לפני שלושה חודשים.

מוקדם יותר היום יצא השר סמוטריץ' להגנה על המגזר החרדי בצל ההתקפות והקריאות שהנציגים החרדים לא ישתתפו בטקסי יום הזיכרון.

בין היתר כתב סמוטריץ': "אני אוהב את אחיי החרדים אהבת נפש. יש לי איתם כמובן לא מעט מחלוקות אידאולוגיות, אבל אני מעריך, שלא לומר מעריץ, כל כך הרבה דברים טובים שיש בהם. במסירות נפש על תורה, וחסד, ומשפחות ברוכות ילדים, ועוד ועוד".

לדבריו: "אני שומע בימים האחרונים את העלבון, את סטירת הלחי המצלצלת, הפוגענית, היהירה, המתנשאת, האטומה, העיוורת לתהליכים, שהחלה מצד קומץ אנרכיסטים מקצועיים בתשלום ונופחה לממדים מלאכותיים בידי תקשורת מגוייסת וצמאת דם. ואני כואב איתם ונפגע איתם ובשבילם. ואני כואב את ההחלטה שלהם לבטל את השתתפותם וחושב שהיא שגויה, ובאותה הנשימה מעריך את המקום שהיא באה ממנו ומבין שהיא תואמת כנראה את האצילות והרצון להיזהר ממחלוקות ולהוריד ראש בענווה".

"ואני מבקש לומר לאחיי החרדים", קרא סמוטריץ': "תתעלמו. זה ממש "איסטרא בלגינא קיש קיש קריא". אנחנו בונים כאן את היחד שלנו כי זה מה שנכון וטוב ואמיתי. אנחנו לא עושים את זה בשביל אף אחד ואין אף אחד בעולם שיש לו זכות לחבל בזה.

"כולנו חלק מרקמה אנושית אחת וכך זה ישאר בעזרת השם ובעזרתנו. לו תישמע דעתי אני מפציר בכם ללכת לטכסים ולבתי העלמין, להמשיך להיות חלק, להרגיש חלק, לתרום את תרומתכם האדירה לחברה הישראלית. את המגינה הזו אי אפשר להפסיק".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר