כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לא מה שחשבו עלינו

יוזם מחאת המיליון ביקר בבני ברק עם בנו החייל והתרגש

בפוסט מרגש שכתב גיא לוי, פעיל ימין ומיזמי מחאת המיליון שצפויה להתקיים ביום חמישי השבוע, שיתף את עוקביו ברשמיו מהביקור שלו בבני ברק כשהוא מלווה בבנו לבוש המדים (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
גיא לוי עם בנו במדים בבני ברק (צילום: מתוך הטוויטר של גיא לוי)

פעיל הימין המוכר גאי לוי, הנחשב לאחד מיוזמי מחאת המיליון הצפויה להתקיים בסוף השבוע הקרוב בעד הרפורמה המשפטית, שיתף את עוקביו ברשת החברתית 'טוויטר' ברשמיו מביקורו בבני ברק ביום הזיכרון, כשהוא מלווה בבנו לבוש המדים.

לוי, נכנס לאכול במסעדת 'מוכן ומזומן' (קורניק. א"כ) ברחוב חזון אי"ש בבני ברק, כשהוא מצפה למבטים מוזרים או אפילו התגרות כלשהי לנוכח בנו לבוש המדים המתלווה אליו, אך במקום זה הוא מקבל להפתעתו יחס חם ואוהב ואפילו ארוחה חינם...

"אז בעקבות הדמוניזציה אשר נעשתה בימים האחרונים לאחיינו החרדים, לקחתי את בני בכורי ויצאנו מבאר שבע אל הטקס ברחבת בית העלמין בבני ברק", שיתף לוי את עוקביו.

"הטקס היה מרגש ומקסים", הוא כותב, "אבל החוויה המדהימה והאישית באמת התחרשה במקרה, כמה דקות לאחר מכן. בסוף הטקס הלכנו אני ובני (לבוש במדים) למסעדה מקומית בשם "מוכן ומזומן", אשר ברחוב חזון איש. רציתי לקנות הביתה קצת קיגל ועוד דברים טעימים ולקנות ארוחת צהריים לשנינו".

יצוין כי לאחר הטקס, הוא חיפש מקום לאכול והתייעץ עם איש התקשורת ישראל כהן, תושב העיר, שהפנה אותו אל מסעדת 'קורניק', המכינה אוכל יהודי.

"לא אשקר, בדרך שאלתי את עצמי 'האם יתכן ואפגוש מישהו מאיזה זרם קצת אחר, אשר בטעות יעיר משהו לבן שלי ולמדים שהוא לובש?'", מודה לוי וחושף את הפתעתו: "אבל המציאות היתה בדיוק הפוכה וזה היה פשוט מדהים. כאשר נכנסו למסעדה, הצוות קיבל אותנו כאילו הם חיכו רק לנו במשך שבוע שלם. זה כלל הצדעה מצד אחד העובדים, חיוכים, ברכות ותחושה מדהימה של הערכה".

מסתבר, שזה לא נגמר רק בחיוכים: "כאשר קנינו את האוכל, הבעלים של המסעדה (למרות תחנונים שלי) לא היה מוכן לקחת תשלום עבור הארוחה של הבן. כאשר התיישבנו ליד שולחן עם 4 חרדים אחרים, אחד מהם קם וחזר אחרי 3 דקות מאוכזב. הסתבר שגם הוא רצה להפתיע אותנו ולשלם על החייל שהתיישב פתאום לידו, אבל הוא גילה "שכבר לקחו לו את הזכות והמצווה".

"בשום נקודה בארץ לא קיבלו את הבן שלי בכזו יראת כבוד והערכה, רק בגלל שהוא היה לבוש במדי הצבא וזה לא עניין אף אחד שאפילו אין לו כיפה", מספר לוי.

לוי מסכם את ביקורו בבני ברק: "אחרי ימים ארוכים של מכות ייאוש ופחד על פיצול והרחקה, זה היה יום שבו ראיתי איך אחרי כל המחלוקות, אנחנו יכולים להיות עם אחד ויצאתי מבני ברק עם המון תקווה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר