כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מה לכהן בבית הקברות?"

ביטאון 'דגל התורה': "מי שישתתף ב'הפגנת המיליון' - לא נמנה על קהלנו,  נשללה ממנו האזרחות של בית ה'"

ביטאון 'דגל התורה' יוצא במתקפה חריפה וחריגה נגד חרדים שישתתפו הערב ב'הפגנת המיליון' של הימין: "מי שיוצא להפגנות הימין - אינו נמנה על קהלנו, לא משלנו, נקודה. נשללה ממנו האפשרות של בית ה', פג תוקף הדרכון" | הסיעות החרדיות לא ישתתפו בהפגנה (ארץ)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הגר"ג אדלשטיין (צילום: ללא קרדיט)

ביטאון 'דגל התורה', 'יתד נאמן', יוצא הבוקר במאמר מערכת חריף וחריג נגד השתתפות בני הציבור החרדי ב'הפגנת המיליון' הערב בעד רפורמת המשפט. ל'כיכר השבת' נודע כי המאמר נכתב בשיתוף עם בית ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

תחת הכותרת 'מה לכהן בבית הקברות', כותב יצחק פרידן בעמוד הראשון של העיתון: "אנחנו הולכים עם הימין בבירור בהוראת רבותינו, אבל לא שייכים ולא יוצאים למערכה משותפת. אנחנו בעד הרפורמה המשפטית ונגד ההשתלטות של הטרור הליברלי באופן דיקטטורי, על חיי העם".

בשלב הזה יוצאים בביטאון 'דגל' למתקפה חריפה נגד השתתפות בהפגנה הערב: "אבל מי שהוא חרדי ידיר רגליו משם, גם אם משתפים פעולה זה מתוך ידיעה שזה כן יילכו שניים יחדיו, אבל כי לא נועדו.

"מי שיוצא להפגנות ימין, אינו נמנה על קהלנו, לא משלנו, נקודה. נשללה ממנו האזרחות של בית ה'. פג תוקף הדרכון", נכתב.

פרידמן הוסיף במאמר החריף: "אסור לתת לכשמותם לזרוע רוח רעה של טשטוש בקרבנו, אחרת חלילה, אנחנו עלולים לקצור סופה, אין מה לכהנים לעשות בבית הקברות".

כזכור, אמש דווח לראשונה ב'כיכר השבת' כי המפלגות החרדיות לא יקראו להגיע למחאות מחר בעד הרפורמה המשפטית, הפגנות המאורגנות על ידי הימין וזכו לכינוי 'הפגנת המיליון'.

אחד מראשי הסיעות החרדיות אומר בשיחה ל'כיכר השבת' כי "מהרגע הראשון אמרנו שבנושא הרפורמה אנחנו מובלים ולא מובילים. אין שום סיבה שנהיה במרכז הסערה.

לא בכדי אנחנו כמעט ולא מתראיינים בשבועות האחרונים. ובכלל, גדולי ישראל סבורים שלא מבטלים תורה של עשרות אלפי אברכים ותלמידי ישיבות בשביל הפגנה שלא קשורה לגזירות תורניות.״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר