האכיפה, הסדרי התנועה ועוד

מירון תשפ"ג: כך המשטרה נערכת להילולת רשב"י | סיקור

כל מה שאתם צריכים לדעת: בימים אלו השלימה המשטרה את היערכותה לקראת ההילולה | אלו השינויים בהסדרי תנועה, כך תגיעו בתחבורה ציבורית תתאפשר עם כרטיס בלבד וכך תתבצע אכיפה בכבישים | סיקור מיוחד (חדשות משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
היערכות המשטרה (דוברות המשטרה)

משטרת ישראל השלימה היום (רביעי) את היערכותה לקראת הילולת ל"ג בעומר בציון הרשב"י באתרא קדישא מירון, שיחול ביום שני הקרוב.

המשטרה מאשרת כי בהתאם למתווה של השר מאיר פרוש כמות החוגגים תושלש ואף מעבר לכך. "בכל רגע נתון ישהו בהר ובמתחם ההילולא כ-50,000 איש. במתחם הציון תתקיים הדלקה אחת בלבד, כאשר שאר ההדלקות ייערכו במתחם ההילולא שנחנך השנה ובמתחם בני עקיבא" מעדכנים במשטרה.

אכיפת ההגבלה תתאפשר באמצעות כרטיסי נסיעה של משרד התחבורה שירכשו מראש והעליה להר מירון תיעשה רק באמצעות תחבורה ציבורית. הכרטיסים מאפשרים הגעה באמצעות תחבורה ציבורית, אוטובוסים פרטיים ושאטלים כאשר משך השהייה בהר ובמתחם ההילולא, יורחב השנה לחמש שעות.

במשטרה מבהירים, כי לא תתאפשר הגעה לאתר באמצעות רכבים פרטיים והם יורשו להגיע בהרשמה מראש עד לחניון אליפלט. הנסיעה משם למתחם הקבר מתבצעת באמצעות שאטל קו 555 היוצא מהחניון למירון.

המשטרה בשטח עם היועצים החרדים (דוברות המשטרה)

במטרה להבטיח את שלום הציבור ולשמור על הסדר הציבורי יפעלו בכל תחומי ההר, הציון וההילולא, אלפי סדרנים מקרב הציבור החרדי. במשטרה מבקשים מהציבור לגלות אחריות ולהישמע להוראות הסדרנים.

"הציבור נדרש להתחשב ולגלות אחריות וערבות הדדית, על מנת לאפשר לכלל ישראל להגיע לאתר מירון להתפלל ולחגוג באופן שלא יעכב את כניסת הבאים בשעות שלאחר מכן" נכתב בהודעת המשטרה.

על מנת להבטיח את קיומו של האירוע במתכונתו החדשה, משטרת ישראל מתכוונת להפעיל מסוק, אמצעי תצפית, רחפנים, טרקטורונים, רכבי שטח ואופנועים. כ-8,000 שוטרים ולוחמי משמר הגבול יעבדו מסביב לשעון על מנת לאבטח את מתחם היישוב וההילולא במירון, ודרכי הגישה אליהם.

מטרת היערכות המשטרה היא, לסייע לסדרנים בהתאם לצרכים ולאפשר את קיום ההילולה באופן בטוח. עמדת ילדים אובדים תופעל על ידי המשטרה בשיתוף זק"א.

המשטרה בשטח עם היועצים החרדים (דוברות המשטרה)

על פי המתווה שסוכם, הבאים באוטובוסים של התחבורה הציבורית מכל רחבי הארץ ייסעו ישירות למירון ובהגיעם למירון ירדו בטרמינל מספר 3 שבכניסה ליישוב מירון ובסמוך למתחם ההילולא המורחב.

הבאים בהסעות המאורגנות ירדו בחניון כחל, והבאים ברכבים פרטיים ירדו בחניון אליפלט, משם ימשיכו בשאטלים מרווחים לטרמינל מספר 4 הסמוך גם לכניסת הישוב למירון.

בדרך חזור יחכו שאטלים בחניונים שממול ההר עבור המתפללים והחוגגים, אותם הם יורידו בחניוני היציאה לרחבי הארץ. טרמינל מספר 1 עבור הנוסעים בתחבורה ציבורית, טרמינל 1א לחניון אליפלט עבור הנוסעים ברכבים פרטיים, טרמינל מספר 2 עבור הנוסעים לצפת, חצור ומרום גליל, טרמינל מספר 5 עבור הנוסעים בהסעה פרטית לחניון כחל.

כמו כן, אושר הסדר הנסיעה ברכבת ישראל, והמעוניינים לחזור בלבד ברכבת יוכלו לקחת קו 777 מטרמינל 1 לתחנת כרמיאל, ולעלות לרכבת עם כרטיס הנסיעה.

המשטרה תספק מידע שוטף וחיוני לציבור, קודם לאירוע ובסיומו דרך מוקד 110 (מוקד המידע הארצי של המשטרה, לא מוקד 100 המשמש למקרי חירום) ובאמצעי התקשורת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר