כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אטימות וביריונות"

סאגת הפעוט החרדי שנלקח ממשפחתו מגיעה לדיון בכנסת

חבר הכנסת אליהו ברוכי מיהדות התורה יזם דיון מהיר בכנסת בעקבות לקיחת הפעוט ממשפחתו החרדית למשך שמונה חודשים: "הרווחה מתעקשת באטימות" (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

מחדל הרווחה מגיע לכנסת: חבר הכנסת אליהו ברוכי מ'דגל התורה' הודיע כי יזום דיון מהיר בעקבות ההתנהלות החמורה של לשכת הרווחה.

כזכור, לפי הפרסום בחדשות 12, פעוט חרדי בן שנה וחודשיים נלקח ממשפחתו בשל חשד להתעללות ועדיין לא הוחזר להוריו האוהבים, זאת למרות שהוברר כי הפעוט סובל ממום גנטי נדיר הגורם לו לשברים ודימומים שונים בגופו ולא מדובר בהתעללות.

בעקבות כך יוזם חבר הכנסת ברוכי, בעצה אחת עם עורך הדין עמית חדד המייצג את המשפחה, דיון מהיר על התנהלותה הבריונית של מחלקת הרווחה בסיפור.

"מדובר בזוג הורים נורמטיביים ומסורים וזהו בנם הבכור", כתב חה"כ ברוכי בבקשה לדיון. "העובדה כי למרות שעברו בדיקת פוליגרף שהוכיחה את מיהמנותם ולמרות שמומחי בית החולים מסכימים כי מדובר בתסמונת גנטית שעשויה לגרום לדימומים ושברים כפי שנצפו אצל התינוק, הרווחה מתעקשת באטימות ובבריונות משוועת ואינה מאפשרת להורים לקבל ולגדל את ילדם בחזרה, דורשה דיון מעמיק בכנסת על הנורמות של לשכת הרווחה".

בראיון אותו העניקו ההורים לחדשות 12, סיפרה האם כי השוטרים צעקו עליה והאשימו אותה בחבלה בבנה: "צעקו עליי שניסיתי לרצוח אותו. שאני מנסה לגרום לו לדברים רעים".

הורי הפעוט, שעל אף התוצאה הגנטית שבידיהם - לא קיבלו את החזקה על בנם בחזרה, מאשימים את גורמי הרווחה בהתעמרות כלפיהם ובהתעקשות שאין לה בסיס, אולם ברווחה מכחישים את טענותיהם של הורי הפעוט וטוענים כי ישנה סיבה לאי החזרת הפעוט למשפחתו.

"הטענות אינן נכונות. מפאת חובת החיסיון, צנעת הפרט והעובדה שהתיק מתנהל בבית המשפט לא נוכל למסור פרטים נוספים", נמסר מהרווחה.

בבית החולים הדסה גם הגיבו לטענות ההורים: "לאחר בירור ראשוני, במקרים שבהם קיים חשד סביר להתעללות או הזנחה, הצוות פועל לפי החוק ומדווח לגורמים הנדרשים. זאת במטרה שיבדקו את הנושא לעומק, ושינקטו בפעולות הנדרשות לשמור על שלום הילד לפי הצורך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר