החרם על המאפייה

ארגזים של אנג'ל נותרו ריקים בחנויות; העיתונאי בן כספית קרא "להגיב לחרדים"

צילומים של ארגזי חלות אנג'ל מלאים הפכו לוויראליים עד כניסת שבת. מנגד היו שצילמו עצמם דווקא עם לחמי המאפייה, והעיתונאי קרא לחילונים להגיב (צרכנות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

החרם שהכריז הציבור החרדי על מאפיית אנג'ל, לאחר שיו"ר הדירקטוריון שלה, השר לשעבר עומר בר לב השתתף במחאה נגד החרדים, צובר תאוצה וגובר. ביום שישי נשארו תוצרי המאפייה כמעט בכל החנויות בריכוזים החרדים על המדפים.

הרשתות החברתיות התמלאו לכל אורך שעות יום שישי בצילומים של ארזי לחמים וחלות של אנג'ל מלאים, כיוון שלא רכשו אותם, כאשר במקביל תועדו ארגזים של חברות מתחרות - ריקים לחלוטין.

מנגד, פרסמו אנשים מהמגזר הכללי צילומים שלהם רוכשים בכוונה לחמי אנג'ל, כצעד מתגרה לחרם שהכריז הציבור החרדי.

העיתונאי בן כספית קרא היום (שבת) לרכוש מוצרים דווקא מאנג'ל, בעודו מסית נגד המגזר החרדי. "החרם שהכריזו החרדים על מאפיית אנג׳ל מרתיח", כתב בן כספית בציוץ בטוויטר. "מישהו זיהה את עמר ברלב, יהודי שבילה חלק ניכר מימיו בהגנה על תלמידי הישיבה והאברכים, מפגין בבני-ברק. ביג דיל. זה מספיק כדי להכריז ג׳יהאד על מאפייה ותיקה, מסמלי ירושלים והארץ הזו, שמפרנסת מאות משפחות של אנשים עובדים. ולרדוף גם את ברלב עצמו, לשעבר מפקד סיירת מטכ״ל, על כי העז לצאת להפגנה".

בשלב הזה תהה בן כספית: "חרדים יקרים, מה עם כל יתר המפגינים באותו בוקר? למה שלא תבררו מי הם, היכן הם עובדים ותחרימו את כולם? כמו שישראל רדפה אחרי המחבלים של הטבח במינכן, או הלינץ׳ ברמאללה. תסגרו את החשבון עם כולם. לא רעיון טוב?

"‏כך נראה שכרון כוח. כך נראית זחיחות ורשעות. החרדים מתבלבלים. כשהם יבינו את זה, יהיה מאוחר מדי. אגב, ההפגנה התקיימה בין 250 ל-300 מטר מביתו של הרב אדלשטיין. אף אחד לא קילל אותו, כפי שעושים לפרופ׳ אהרון ברק (שאינו אדמו״ר). אף אחד לא דרש ממנו לחזור לאירופה או הביע צער על כך שלא חוסל בשואה. הפגנה דמוקרטית, לגיטימית, שוחרת שלום, שהניבה חרם אלים, אטום ומטומטם".

העיתונאי הוסיף וכתב: "‏מה עושים? מגיבים. אני, למשל, קונה מהיום רק לחם אנג׳ל. לא קונה שום דבר שיש עליו גלאט כשר או בג״ץ כלשהו (חוץ מאנג׳ל). לא נכנס יותר למסעדות עם כשרות גלאט. לא תורם לשום מוסד חרדי. מגדיל את התרומות לעמותת ״הלל״ הנפלאה. לא מוכן להשלים עם פטור גורף לתלמידי ישיבה.

"מי שזורע גשם, יקצור סופה. בימים בהם יוקר המחיה מזנק, הטרור דוהר והכלכלה מתפרקת, מה שחשוב לחרדים זה לאשר מחר בבוקר חשמל כשר, למנוע עבודות רכבת בשבת, לדרוש (ולקבל) הגדלה נוספת של הקצבאות ולהכריז על נידויים וחרמות. בקנה ממתין לנו גם חוק יסוד לימוד תורה שינציח את ההשתמטות ויהפוך אותה לחוקתית".

הוא סיים: "‏אז חברים, התבלבלתם. ולפני כל צעדי הנגד שפורטו כאן, צריך לצאת להפגין. בבלפור ובכל שאר המוקדים. זו ההזדמנות האחרונה שלנו להציל את ישראל. מי שרוצה לפרק את המדינה היהודית ולהקים במקומה מחדש את העיירה היהודית, שיעשה את זה על חשבונו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר