איפה יורד השאלטר?

סעודות בחושך: מאות אלפים נותרו בלי חשמל במהלך השבת

אחרי מזג האוויר הקיצוני שפקד את הארץ והודעה של חברת חשמל על צורך בהפסקות יזומות, חוו אלפים בשכונות חרדיות משבת בלי חשמל (אקטואלי)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
חשמל (צילום: Yaniv Nadav/FLASH90)

מאות אלפים בשורה של ערים ברחבי הארץ חוו במהלך השבת הפסקת חשמל, ונאלצו לעשות את השבת ללא חשמל. במודיעין עילית לא היה חשמל באזורים מסוימים במשך כל השבת.

גם באזורים בירושלים, כדוגמת חלקים משכונת בית וגן, לא היה חשמל בליל שבת. בקריית מלאכי, שם ישנה שכונת ענק של אלפי חסידי חב"ד, הופסק החשמל לאורך כל הלילה ואלפים נאלצו לאכול את סעודות השבת בחשיכה.

הפסקות החשמל הגיעו בעקבות ביקוש שיא בצריכת חשמל ברחבי הארץ, בשל מזג אויר קיצון שפקד את המדינה בסוף השבוע.

בחברת החשמל הבהירו ביום שישי כי נדרשו בהתאם להנחיות חברת ניהול מערכת החשמל (נגה) לבצע הפסקות יזומות של חשמל באזורים שונים ברחבי הארץ. "פעילות זו מחויבת על מנת להגן על תחנות הכח, ולאפשר השבת החשמל בהדרגה לכל התושבים", הסבירו בחברת החשמל.

בעקבות הפסקות החשמל הגיש ח"כ יעקב אשר הצעה דחופה לסדר היום, לקיים דיון במליאת הכנסת על אופן קבלת ההחלטות וההיערכות הנדרשת למזג אוויר קיצוני, לרבות גיבוי ע"י ייצור מקומי או מתקני אגירה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ביום שישי האחרון היה שרב כבד ברחבי הארץ שגררה בהתאמה צריכת חשמל גבוהה. הצריכה הגבוהה הובילה לתקלות ולהפסקות חשמל יזומות.

"מצב זה בו אזרחים מוצאים את עצמם בחום כבד ובעת ההכנות לשבת ללא חשמל, מחייב דיון מקיף במליאת הכנסת על היערכות למזג אוויר חריג, לרבות גיבוי ע"י ייצור חשמל מקומי או אגירה".

עוד נכתב כי יש לדון "על אופן קבלת ההחלטות להורדת השאלטר ובחירת האזורים בהם יהיה הפסקת חשמל ומשך ההפסקה, וכן על מסירת הודעה טלפונית לתושבים לפני הפסקת חשמל יזומה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר