ויהי לפלא

רוח הקודש? האחיין של מרן רה"י התעקש לבקר בערב חג השבועות

רב שכונת נאות יוסף בבני ברק, הורה בערב חג השבועות לעוזרו, כי הוא מעוניין לבקר את דודו - מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין זצ"ל. הביקור לא יצא לפועל אך כן נערכה שיחת טלפון חריגה | סיפור מיוחד (חרדים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
הרב מרדכי שמואל אדלשטיין, עם דודו מרן רה"י | ארכיון

רב שכונת נאות יוסף בבני ברק, הגאון רבי מרדכי שמואל אדלשטיין, חרג בערב חג השבועות ממנהגו, והורה לעוזרו שידאג לפגישה בינו לבין דודו הגדול מרן ראש הישיבה הגאון רבי ירחמיאל גרשון אדלשטיין זצוק"ל.

על פי עדות אנשי הבית, שהגיעה לידי 'כיכר השבת', מספר ימים קודם חג השבועות, ביקש הרב מרדכי שמואל, בנו של מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל, מעוזרו הקרוב, שיתאם לו זמן בו הוא יוכל להגיע לבקר את מרן ראש הישיבה זצוק"ל לפני החג.

העוזר הקרוב, גישש אצל בני הבית ברחוב ראב"ד, האם הוא יוכל לקיים את הבקשה החריגה של רבו, אך הבין כי אין זמן מתאים לערוך את הביקור החריג (הגרמ"ש מעולם לא הגיע לפני שבועות לבקר את דודו, ולכן זו הייתה בקשה חריגה).

הרב אדלשטיין, ראה שלא הצליחו לתאם פגישה, ולכן הוא החליט להתקשר למרן ראש הישיבה ולשוחח עמו.

מי שענה לטלפון בבית ברחוב ראב"ד, הוא הנין, מוטי פלאי, שהעביר את השיחה למרן ראש הישיבה. הדוד והאחיין שוחחו כמה דקות ואיחלו האחד לשני "גוט יום טוב".

כאשר הגיע במהלך 'השבעה', הרב מרדכי שמואל אדלשטיין לנחם את המשפחה, שאל אותו הנין, מוטי פלאי, מדוע הוא התקשר, כי הרי הוא לא זוכר אף פעם שהוא התקשר לפני חג לאחל 'גוט יום טוב'. "הרב חייך חיוך קל ובחר שלא לענות לשאלה שלכאורה התשובה מובנת מאליה", מספר ל'כיכר השבת', אחד שהיה נוכח בשיחה בין השניים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות