פרסום ראשון

מסתמן: כהונת הרבנים הראשיים תוארך עד לכ"ט אדר

לאחר ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית, ל'כיכר השבת' נודע כי ההחלטה המסתמנת היא הארכת כהונת הרבנים הראשיים המכהנים עד לכ"ט אדר | הבחירות רק בעוד כעשרה חודשים (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
הגר"י יוסף והגר"ד לאו (צילום: יעקב כהן, פלאש 90)

לאחר חשיפת 'כיכר השבת' על ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית והארכת כהונת הרבנים המכהנים, ל'כיכר השבת' נודע כי במשרד לשירותי דת מתכוונים להאריך את כהונת הרבנים הראשיים עד לתאריך כ"ט אדר.

את ההארכה והתאריך החדש ייצטרכו במשרד הדתות לאשר באמצעות חקיקה שתעלה להצבעה בוועדת שרים לענייני חקיקה כבר ביום ראשון הקרוב.

כתוצאה מההארכה המסתנת הרבנים הראשיים, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, יכהנו קדנציה של עשר וחצי שנים.

כעת ההערכה במשרד לשירותי דת כי הבחירות לרבנות הראשית יתקיימו רק בעוד כעשרה חודשים, בסמוך לסיום כהונת הרבנים המכהנים.

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב'כיכר השבת', השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, החליט לקבל את עמדת בכירי משרד המשפטים וכהונת הרבנים הראשים לישראל תוארך במספר חודשים ויידחו הבחירות לרבנות הראשית לישראל.

חשיפת 'כיכר השבת'

בסיכמו של מכתב של השר מיכאל מלכיאלי למשנה ליועמש"ית נכתב: "מן הטעמים המפורטים לעיל ומתוך אחריות לטוהר הליך הבחירות עליו אני מופקד ולעקרון הייצוג שנפגע ועל דעת גורמי הקואליציה, החלטתי לפעול בדרך של תיקון חקיקה כך שתוארך כהונת הרבנים הראשיים המכהנים ובהתאם יידחה מועד הבחירות לפרק זמן מתאים שבמהלכו יבואו לידי ריפוי הכשלים המפורטים בעתירה״.

יצוין כי מאז ההחלטה לדחות את הבחירות פנה הגאון רבי יהודה דרעי, המועמד לתפקיד הראשון לציון והרב הראשי, ודרש לבטל את הדחייה ולקיים את הבחירות בזמן.

הרב דרעי טען, באמצעות עורך דין ויטלי בכלי כי "דחיית הבחירות למועד אשר נח לגורמים כאלה ואחרים, אשר להם אינטרסים בבחירת הרבנים הראשיים, מהווים עוול כפול ומכופל הן עוול פרטי למרשי בשל הקטנת סיכויו כמפורט לעיל, והן עוול ציבורי לציבור הנושא עיניו למוסד הרבנות אשר אינו מודע למתחולל מאחורי הקלעים ולסיכויים לבחירת רב אשר גורמים פוליטיים הטו את הכף לזכותו באמצעות שורת תעלולים משפטיים ופוליטיים ואשר התאמתו הרוחנית וההלכתית מוטלת בספק".

בסיום מכתבו דרש עורך דינו של הרב דרעי: "מן הדין והצדק להיענות לבקשת מרשי שלא לדחות את מועד הבחירות לרבנים הראשיים ולאור הנ"ל, הנכם מתבקשים להודיע כי הבחירות תתקיימנה במועדן כקבוע בחוק, ללא כל דחייה אשר תביא לשיבוש וזיהום הליכי הבחירות".

עורך הדין איים אף בעתירה לבג"צ: "מרשי שוקל את צעדיו, ובכללם השימוש בכל כלי משפטי אפשרי על מנת לתקן את העוול הצפוי לו כתוצאה מדחיית הבחירות. אין באמור לעיל כדי למצות את טענות מרשי בנושא, והוא שומר לעצמו את הזכות למצות כל זכות נוספת העומדת לו מכח הדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות