חשיפת 'כיכר'

הגאון רבי דוד יוסף נגד דחיית הבחירות לרבנות: "לא היה ראוי"

חבר מועצת חכמי התורה, הגאון רבי דוד יוסף, מבקר את ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית בשמונה חודשים, כפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת': "זה לא ראוי. לכל זמן ועת תחת השמיים" (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הגאון רבי דוד יוסף (צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

כשבוע לאחר חשיפת 'כיכר השבת' על ההחלטה לדחות את הבחירות לרבנות הראשית בשמונה חודשים, חבר מועצת 'חכמי התורה', הגאון רבי דוד יוסף, המתמודד על משרת הראשון לציון והרב הראשי הספרדי, מבקר את ההחלטה וטוען כי מדובר במהלך לא ראוי.

בשיחה עם העיתונאי קובי בורנשטיין בעיתון 'משפחה', הסביר הגר"ד יוסף את ההתנגדות לדחייה: "שמעתי על הכוונה הזו לדחות את הבחירות, וזה לא ראוי. לכל זמן ועת תחת השמיים. זה באמת מצער מאוד לשמוע שיש כוונה כזו לדחות את הבחירות ולקבוע תאריך חדש בעוד כל כך הרבה זמן".

חבר ה'מועצת' הוסיף: "זה גורם לביטול תורה ולעיכוב גדול של עשרה חודשים. אך בסוף אנחנו מאמינים שהכל מאת השם ואם זה רצונו נתחזק ונתמודד בתאריך החדש ובשם השם נעשה וגם נצליח".

חשיפת 'כיכר השבת' בשבוע שעבר

הגר"ד יוסף התייחס לשאלת התמיכה מצד ש"ס, בזמן שגם הגאון רבי יהודה דרעי, רבה של באר שבע ואחיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, מתמודד לתפקיד: "ש"ס היא תנועה שהקים אבי מורי בעשר אצבעותיו וזכיתי גם לכהן כחבר מועצת חכמי התורה שלה וללוות אותה מיום הקמתה ועד היום. אינני רואה סיבה שהמפלגה לא תתמוך בי".

באשר להחלטה להתמודד לתפקיד הסביר הגר"ד יוסף: "צוואתו של אבי מרן הרב עובדיה היתה שאכהן בתפקיד ואשב על כסאו. יעידו על זה מספר אנשים ששמעו את זה ישירות מאבא מרן זיע"א שציווה זאת קודם הסתלקותו לשמי מעלה".

השיחה ל'כיכר השבת' בה הכריז הגר"ד יוסף על ההתמודדות

לדבריו: "שמעתי גם מיו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי שמרן האבא ציווה אותו קודם פטירתו שידאג לכך שאני אכהן בתפקיד הרב הראשי לירושלים ולאחר שאחי הגאון רבי יצחק יסיים את התפקיד אני אשב על כסאו ואכהן כראשון לציון".

"מסיבות שאין כאן המקום לפורטן לא אסתייעא מילתא שאכהן כרב הראשי לירושלים אך כעת הגיע הזמן לקיים את החלק השני של צוואתו ולכהן כראשון לציון. זוהי צוואת קודשו", הוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות