לפני שנועד עם נתניהו

גולדקנופף לא פרייאר • צפו בתשובה שנתן על הוועדה לבחירת שופטים 

רגע לפני ההצבעה על הוועדה לבחירת שופטים, ראשי הקואליציה התאספו בחדרו של נתניהו בכנסת | קודם לפגישה, היה לשר יצחק גולדקנופף משהו חשוב להגיד • צפו (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
גולדקנופף ובבצ'יק, לפני כניסתם לישיבת ראשי הקואליציה (נדב אלימלך ערוץ הכנסת)

בשעה 11:30 בבוקר (רביעי) תתכנס הכנסת כדי לבחור את נציגיה לוועדת לבחירת שופטים, ובמערכת הפוליטית מצפים בדריכות להחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שעה קלה לפני החלטתו הסופית של נתניהו, הוא כינס בשעה 09:15, את ראשי סיעות הקואליציה בלשכתו בכנסת, על מנת לדון איתם בנושא המורכב והנפיץ.

גולדקנופף ובבצ'יק, לפני כניסתם לישיבת ראשי הקואליציה (נדב אלימלך ערוץ הכנסת)

קודם לכניסתו של ראש הממשלה ללשכתו, הוא אמר לכלי התקשורת במקום: "אין הכרעה, צריך קצת סבלנות".

מי שעוד דיבר עם כלי התקשורת, הוא שר השיכון יצחק גולדקנופף, שהגיע לפגישה יחד עם יועצו הקרוב מוטי בבצ'יק, שכידוע מקושר מאוד לראש הממשלה ולשכתו.

גולדקנופף אמר תוך כדי שהוא יורד במדרגות: "אם יש קואליציה, בוא נראה שאנחנו שולטים", כשנשאל במי יתמכו, השיב גולדקנופף שוב: "בוא נראה שאנחנו שולטים".

יו"ר ש"ס אריה דרעי העביר מסר לראשי הקואליציה כי הוא תומך בבחירת נציג אחד לאופוזיציה ונציג אחד לקואליציה, אך ההחלטה הסופית תהיה לפני ההצבעה.

לפני דקות ספורות, הודיע ח"כ אלי דלל מהליכוד שהחליט להסיר את מועמדתו לוועדה למינוי שופטים וציין: "לא נתנו לא הוראות, להסיר מועמדות זה לא בושה - לא צריך מריבות".

לעת עתה אלו המועמדים שנשארו מטעם הליכוד: פסל, בוארון, סעדה, גוטליב. מטעם עוצמה יהודית - אלו המועמדים: קרויזר ולימור סון הר מלך. ואילו מש"ס יש מועמד אחד - בוסו.

הספק נכון לשעה זו, הוא האם הקואליציה תבחר שני נציגים מטעמה או שתשאיר את הנוהג הקיים לפי נבחר נציג אחד לקואליציה ונציג אחד לאופוזיציה.

על תוצאות ההצבעה, יהיו השלכות ישירות גם על שיחות המשא ומתן בין הקואליציה והאופוזיציה בבית הנשיא, על הרפורמה המשפטית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות