הטבח שנעשה בשני יהודים

הגר"מ מאזוז לקהילת ג'רבה: "היה נס גדול חייבים סעודה ו'נשמת'"

ראש ישיבת כסא רחמים, התייחס בשיעורו השבוע במוצאי שבת, לטבח שנעשה ביהודי ג'רבה בל"ג בעומר האחרון, והורה לבני הקהילה לעשות סעודה על הנס שנעשה להם | צפו בדבריו (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי מאיר מאזוז (כסא רחמים)

לפני כחודש וחצי, שני יהודים - אביאל חדד ובן חדד, בני דודים שאחד מהם ישראלי השני אזרח צרפת, נרצחו בפיגוע הקשה בבית הכנסת בג'רבה שבתוניס.

ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז, התייחס אמש בשיעורו לאחר שנשאל על ידי יהודי ג'רבה, מה עליהם לעשות.

הרב אמר ליהודי הקהילה: "שיעשו סעודה ונשמת כל חי גם בימי החשמונאים שנים מבני מתתיה נהרגו ובכל זאת אנחנו עושים את השמחה של חנוכה שמונה ימים עם הלל, כל זה לא מנע את עם ישראל להודות על ניצחון".

(כסא רחמים)

עוד אמר הרב מאזוז: "אפילו חצי ניצחון מודים עליו, ולכן גם פה למרות ששנים הלכו בעוונות הרבים בכל זאת צריך לומר תודה".

כזכור בבוקר שלאחר הרצח ערך הגאון רבי מאיר מאזוז, אשכבה והורה כי הלימוד בישיבה באותו יום יהיה לעילוי נשמתם.

"בעוונות אתמול נרצחו בג'רבה, שני אנשים", אמר הגר"מ מאזוז, "אביאל בן חיה חדד ובן בן שרה חדד, שיהיה הלימוד היום, כל מה שאתם לומדים בישיבה, לעילוי נשמתם".

הרב הוסיף ואמר כי "אם יביאו אותם לארץ או לא יביאו - אני לא יודע".

(וידאו: כסא רחמים)

כפי שדווח ב'כיכר השבת' בליל הרצח, חגיגות ל"ג בעומר המסורתיות בבית הכנסת אלגריבה, באי ג'רבה שבתוניסיה, הסתיימו בפיגוע קטלני בו נהרגו שני יהודים - אביאל חדד ובן חדד הי"ד אחד מהם ישראלי המתגורר בתוניסיה והשני, בן דודו, אזרח צרפת.

מפרטי הפיגוע, כפי שנמסר ממשרד הפנים בתוניסיה, עולה כי מאבטח בבניין של חיל הים, רצח את המאבטח שלצדו, לקח את הנשק שלו - ויצא לכיוון בית הכנסת.

בהגיעו למקום, הוא פתח בירי ללא הבחנה לעבר המאבטחים שאבטחו את בית הכנסת, הרג שני יהודים וקצין ביטחון. בנוסף, ישנם עוד תשעה פצועים בהם חמישה אנשי ביטחון וארבעה מבקרים יהודים.

בתוניסיה דיווחו על ארבעה הרוגים, בהם שני יהודים ושני מאבטחים - אך לא ברור אם המאבטח השני ההרוג, הוא לא המחבל עצמו. לפי הדיווחים, היהודים שנהרגו היו בחניה בזמן הירי.

כאלף יהודים שהיו בבית הכנסת בזמן הירי, היו נצורים במקום בהוראת המשטרה המקומית במשך כארבע שעות, במהלכן שמעו את חילופי הירי ואת המסוק שריחף מלמעלה. בסיום האירוע הם פונו תחת אבטחה כבדה לבתי המלון ולבתיהם.

בתוניסיה מעריכים כי נמנע פיגוע גדול בכך שהמאבטחים שהוצבו במקום מנעו מהמפגע להיכנס לתוך בית הכנסת, שם היה עלול לבצע טבח המוני.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר