כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הלכה נטו, לשם שמיים"

המסר המפייס של הראשון לציון לציבור הדתי לאומי | צפו

הראש"ל הגר"י יוסף התייחס לביקורת החריפה שהשמיע כנגד הרבנים שהתירו את העלייה להר הבית והדגיש כי לא מדובר בביקורת אישית אלא בנושא הלכתי מובהק בכדי למנוע חשש של איסור כרת | צפו (חרדים)

ישי הן | כיכר השבת |
(צילום: דר וסוחרת)

הראשון לציון והרב הראשי, הגאון רבי יצחק יוסף, התייחס אמש (מוצאי שבת) לביקורת החריפה שהשמיע כנגד הרבנים שהתירו את העלייה להר הבית והדגיש כי לא מדובר בביקורת אישית אלא בנושא הלכתי מובהק בכדי למנוע חשש של איסור כרת.

"יש כאלו אנשים", פתח הראשון לציון את דבריו: "יש להם קטנות המוחין או סילוק המוחין. כשאני אומר הלכה מסוימת, למשל, לא להיכנס להר הבית ואני מדבר קצת בתקיפות, מה זה קצת? צריך לדבר בתקיפות בנושאים הללו, שמו אותי בתפקיד שצריך למנוע. אני מדבר ועושים מזה כל מיני פוליטיקה כל מיני פרושים, אנחנו עושים הלכה נטו לשם שמים".

יצוין כי בשיעור השתתף הגאון רבי יעקב שפירא, ראש ישיבת 'מרכז הרב', שזכה לשבחים מצד הראשון לציון שהקדים את כניסתו ל'יזדים' בכדי להאזין לדבריו.

הגר"י יוסף הוסיף ואמר: "כאשנחנו אומרים את ההלכה - אין לנו כוונה חס ושלום פוליטית, לא כוונה לפגוע בזה או באחר, כוונתנו לשם שמיים להחדיר את ההלכה הצרופה שדעת רוב ככל הפוסקים, תמיד תהיה דעת יחיד אבל מסתכלים מה הרוב ומה המשקל של הרבנים".

הרב הראשי נימק כי גם הראב"ד כתב בחריפות על פסקים של הרמב"ם: "מי שלמד רמב"ם חושב שהראב"ד היה נגדו. למה? הוא היה אשכנזי והוא ספרדי? כתוב בספר שרשת הקבלה שאם לא ידבר בתקיפות- אף אחד לא יסתכל עליו, לכן כתב 'לא היה ולא נברא' או 'דברי הבל הם'. הוא דיבר בחריפות וכך שמעו אותו, אבל בוודאי העריך והעריץ את הרמב"ם כמו שצריך".

"אורייתא ריתחא לי, התורה בוערת בעצמותיו, הוא חי את ההלכהכ כל הזמן, לכן הוא מדבר כך", הוסיף הגר"י יוסף.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר