סערת חוק יסוד לימוד התורה

'המודיע' הכחיש? המציאות הפוכה: 'אגודה' פרסמה את הגשת החוק

עיתון 'המודיע' של 'אגודת ישראל' טען הבוקר כי מי שפרסם את הנחת הצעת חוק יסוד לימוד התורה היה "עיתונאי שמצא במאגר הכנסת", אלא שהמציאות הפוכה: את הפרסום יזמה 'אגודת ישראל' בהודעה רשמית (חרדים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יו"ר 'יהדות התורה', השר יצחק גולדקנופף ( צילום יונתן זינדל, פלאש9)

יממה לאחר סערת הענק בשל הפרסום על הגשת 'חוק יסוד לימוד התורה', שבינתיים נגנז והוחלט שלא לקדמו גם לא במושב החורף של הכנסת, בעיתון 'המודיע', ביטאון 'אגודת ישראל', טענו הבוקר (רביעי) כי מי שיזם את הפרסום שעורר סערה היה עיתונאי שמצא את הפרטים במאגר הכנסת.

במאמר נכתב בין היתר כי: "איש לא היה מעלה בדעתו להגיש הצעה זו למחרת ההצבעה על צמצום עילת הסבירות ועל מה שנלווה להצבעה זו. היא הוגשה כבר  לפני עשרה ימים, לא בסתר או בהיחבא כי אם בגלוי כחלק מההסכם הקואליציוני שנחתם ברבים והונח גם על שולחן הכנסת.

"את הפרסום הרעשני יזם עיתונאי שמצא  במאגר הכנסת את מה שהוגש כבר לפני עשרה ימים, ובתקשורת ניסו לייחס זאת ל’נגזרת’ מצמצום עילת הסבירות – והמהומה גברה עד לב השמיים. זה לא נכון. העיתוי אינו שלנו".

אלא שהמציאות הפוכה. מי שיזם את הפרסום היו גורמים רשמיים ב'אגודת ישראל', שתדרכו כבר בשעות הערב של יום שני על ההחלטה להגיש את הצעת החוק. ואתמול, בשעות הבוקר, התפרסמה הודעה רשמית וחגיגית שנשלחה לכל התקשורת.

בהודעה הרשמית נכתב בין היתר: "יחד עם חבריו לסיעת יהדות התורה, הגיש ח"כ רוט את חוק היסוד שיקבע כי לימוד תורה הוא ערך יסוד של העם היהודי".

בהמשך אך הובאו ציטוטים בשמו של נציג 'אגודת ישראל', ח"כ משה רוט, שהגיש את הצעת החוק: "יוזם ההצעה ח"כ הרב משה רוט: 'זהו יישום של ההסכם הקואליציוני. החוק החשוב הזה קובע התייחסות חדשה ללימוד התורה'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר