האסון הנורא בנחל

"אבא, אנחנו לא יכולים להספיד אותך": הרב בנימין פרגא ז"ל הובא למנוחות 

המונים ליוו בירושלים את הרב בנימין פרגא ע"ה שנפטר אתמול באופן טרגי במהלך טיול בנחל ייטב שבבקעת הירדן, והותיר 11 יתומים| חבריו ספדו לו: "תמיד חשב על התלמידים שלו ואיך לקדם אותם" (חדשות בארץ) 

חזקי שטרן | כיכר השבת |

הלוויתו של הרב בנימין פרגא ז"ל, ששימש מחנך ומפקח בתלמוד תורה מדרש מאיר במודיעין עילית ונפטר אמש מהתייבשות במהלך טיול בנחל ייטב בבקעת הירדן, התקיימה היום (רביעי) בשעות הצהריים בירושלים. היא החלה בבית ההלויות שמגר והמשיכה להר המנוחות בירושלים.

המונים ליוו אותו בדרכו האחרונה. "אבא, אנחנו לא יכולים להספיד אותך היום", זעק אחד מילדיו והספיד בהלוויה, "אני רק מבקש ממך מחילה בשמי ובשם כל המשפחה. שיהיה לאמא כוח, וגם לסבא, סבתא ולכל הילדים".

לפי הדיווח ב-ynet, שמואל ברגר, חברו של בנימין, סיפר עליו: "הוא היה אדם מאוד מיוחד, הקיר שלי בבית מלא בפתקים שהוא היה כותב לכל ילד באופן אישי. לכל ילד בכיתה הוא כתב כל שבוע מה צריך לשפר. הוא תמיד חשב על התלמידים שלו ואיך לקדם אותם".

אהרון זקס, אבא של אחד מתלמידיו של בנימין, סיפר בקול נרגש בהלוויה: "זה בן אדם של החיים, זה לא נתפס. הסבא לא הרגיש טוב, והוא הלך לחפש עזרה בשבילו, ואז הוא התעלף או קיבל מכת חום וקרה מה שקרה".

יהושע, אחיין של הרב בנימין, סיפר כי היום, ט"ו באב, לפני 23 שנה, אח של בנימין נהרג בטיול בנחל יהודיה שבצפון. הוא סיפר על דודו בראיון ל'כאן מורשת': "הוא הלך לעשות חסד עם אבא שלו בשביל לקחת את הילדים לטיול". על השתלשלות העניינים אמר: "הם יצאו לטייל, היה הרבה ילדים. הם נכנסו למסלול וכעבור כמה שעות קרה אירוע והם התפצלו. בנימין הלך עם 2 ילדים והתמוטט מולם, ילדים בני 13, אחיינים שלו".

"הם המשיכו הלאה לחפש עזרה. רק אחרי 6 שעות מצאו אותם", סיפר. הצוואה של 'דוד בני' היה מה שהוא אמר לפני חודשיים באירוע. הוא זעק מנהמת לבו, 'יהודים, תהיו פראיירים, היום מי שעושה חסד בלי לקבל תמורה קוראים לו פראייר, תהיו פראיירים, לא יקרה כלום אם תעשה חסד בלי שאף אחד ידע'".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר