תיעוד סוחף

הכנסת ספר תורה הגדולה בעולם: 35,000 חגגו בכותל

מכל רחבי הארץ נהרו המוני חסידי חב"ד ועמך בית ישראל לחגוג יחד את הכנסת ספר התורה השמיני של ילדי ישראל - יוזמה של הרבי מליובאוויטש לאחד את ילדי העם היהודי מכל רחבי העולם (חרדים)

שלמה מן | כיכר השבת |
הכנסת ספר התורה, אמש (צילומים: חיים טויטו ומענדי קורנט | צילום תמונת פתיח: חיים טויטו)

לעיני כל ישראל: למעלה מ-35,000 השתתפו אתמול בהכנסת ספר תורה השמיני של ילדי ישראל ברחבת הכותל המערבי. יוזמת ספר התורה יצאה לדרך לפני למעלה מארבעים בעקבות הוראה של הרבי מליובאוויטש, במטרה לאחד את כלל ילדי ישראל מכל קצוות תבל, כדי לאחדם ולחזק את הקשר שלהם עם תורתנו הקדושה. במהלך השנים זכה הספר לעידודים נדירים וברכות מופלאות.

כתיבתו של ספר התורה אורכת מספר שנים, כשכל אות נרכשת עבור הילדים, על ידי הוריהם, בכל קצוות תבל. בכל ספר, שותפים בפועל מאות אלפי ילדים יהודיים, ובכך מתאחדים עם ספר התורה.

רכישת האותיות מתבצעת באמצעות 'מבצע אות בספר תורה'. במלאכת הרישום נוטלים חלק אלפי שלוחי וחסידי חב"ד מסביב לעולם, המעודדים הורים לרכוש אותיות בעלות סמלית, עבור ילדיהם. מאז ועד היום הוכנסו כבר שמונה ספרים, המאחדים יחד למעלה משני מיליון ילדים יהודיים מכל רחבי העולם.

הכנסת ספר התורה השמיני אמש, נערכה בכ' מנחם אב – יום ההילולא של המקובל האלוקי הגאון רבי לוי יצחק שניאורסון זצוק"ל, אביו של הרבי מליובאוויטש.

בראשות גדולי התורה וחסידות שליט"א, רבני קהילות, משפיעים ושלוחים, נערכה החגיגה הגדולה, אותו מארגן כמיטב המסורת שליח הרבי שמונה ליוזמה קדושה זו, הרב שמואל גרייזמאן, ובהפקת צבעים הפקות. מעמד סיום כתיבת האותיות התקיים בבית הכנסת צמח צדק בעיר העתיקה ומשם יצאו האלפים עם ספר התורה בשירה ובריקודים.

צפו בתיעוד.

הכנסת ספר התורה, אמש (צילומים: חיים טויטו ומענדי קורנט | צילום תמונת פתיח: חיים טויטו)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר