סאגת חוק הגיוס

ומי מסית נגד הציבור החרדי? בכירים בליכוד | "לא ניתן יד להשתמטות המונית"

למרות שהם חתומים על הסכם קואליציוני ברור - הכולל בתוכו את חוק הגיוס בדיוק כמו שאר הדברים, בכירים בליכוד מרשים לעצמם להשתלח בציבור החרדי ולהפוך את קדושת לומדי התורה ל"השתמטות המונית" תוך דרישה מהחרדים להתפשר על חוק הגיוס (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו, לוין וגולדקנופף בישיבת הממשלה (צילום: OLIVIER FITOUSSI/POOL*)

הסאגה סביב חוק הגיוס - נמשכת ומתעצמת: החוק, שטרם אושר בקואליציה החדשה - ונדחה פעם אחר פעם, בגלל התקציב ובגלל הרפורמה המשפטית, וכעת, שוב נמצא במבוי סתום לאור מחאת השמאל, מוביל את בכירי מפלגת הליכוד, "השותפים הטבעיים" של המפלגות החרדיות, להסית חמורות נגד הציבור החרדי ונגד לומדי התורה.

לפי הדיווח של יובל קרני ומורן אזולאי ב'ידיעות אחרונות', בכירים בליכוד העבירו מסרים כי לא יהיה מנוס מפשרה משמעותית בחוק הגיוס, פשרה לה מתנגדים במפלגות החרדיות.

"גולדקנופף צריך להתחבר למציאות הישראלית", צוטט בכיר במפלגת 'הליכוד' ב'ידיעות'. "הרי אנחנו יוצאים נגד הסרבנות כי היא מסוכנת לביטחון המדינה. אז בליכוד ניתן יד להשתמטות המונית? זה לא יהיה".

לדברי הבכיר: "חוק הגיוס מערער את הקואליציה יותר מהרפורמה המשפטית, וכדאי שנציגי הציבור החרדי יבינו את זה. אין להם שום ברירה".

אחד משרי הליכוד צוטט אומר כי "לצערי, החרדים לא מושיטים יד לציבור החילוני. רוב גדול של בוחרי הליכוד לא מוכן לקבל או לתמוך בחוק הגיוס הזה. זה לא רק השמאל, אלה מצביעי הליכוד".

אמש, הבהיר שר השיכון יצחק גולדקנופף כי הממשלה חתומה על הסכם קואליציוני שכולל את חוק הגיוס והיא תעשה את מה שאמרה שתעשה. "יש לנו הסכמים קואליציוניים, וכמו שאנחנו עמדנו בהתחייבויות שלנו - אנחנו מקווים שהם גם יעמדו בהתחייבויות שלהם".

בתוך כך, בכירים בקואליציה תקפו אמש את האמירות החרדיות כי הרפורמה המשפטית לא נוגעת אל החרדים ונכפתה עליהם. לטענתם, דרעי התעקש טרם הקמת הממשלה שיריב לוין יקבל את משרד המשפטים כדי לבצע את הרפורמה. ,טרם הקמת הממשלה הבהיר גם גפני כי בלי פסקת התגברות - אין ממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר