בארבע רמות לימוד

100 שנים אחרי הכרזת הדף היומי: 'דרשו' עם יוזמה חדשה

המהפכה התורנית נמשכת במלוא העוז: בארגון 'דרשו' משיקים תכנית חדשה שתתחיל בר"ח חשוון הקרוב, התוכנית נקראת - 'העמוד היומי', והיא תאפשר לימוד של עמוד אחד ביום בארבע רמות לימוד, עם חוברת מיוחדת 'עיון העמוד' שתחולק מידי חודש | כל הפרטים (חדשות חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
אברכי 'דרשו' | ארכיון (דרשו)

התכנית החדשה של דרשו, תתחיל בראש חודש הקרוב והיא תקרא - 'העמוד היומי' ועל פי התכנון, המוני עמך בית ישראל יחלו ללמוד במסכת ברכות.

תכנית 'העמוד היומי' יוצאת לדרכה - מאה שנה אחרי ההכרזה ההיסטורית בכנסייה הגדולה בווינה, והיא מביאה לעולם בשורה חדשה של חזרה ולימוד במתינות ובאהבת התורה, תוך השקעה בידיעה ובהבנת הסוגיות על בוריין.

התכנית החדשה תכיל ארבעה מסלולי לימוד לשינון וחזרה; שני מסלולי לימוד בקיאות, או שני מסלולי לימוד עיון, יחד עם רש"י תוס' ומראי מקומות, והיא תכלול מבחנים ומלגות לנבחנים כסדר. בכל חודש יופץ עבור הלומדים קובץ 'עיון העמוד' הכולל את דפי הגמרא וביאורי הגמרא ולצידם עיקרי דברי הראשונים והאחרונים בביאור דברי הגמרא עם מסקנות ההלכה למעשה.

שורת מעמדי הסיום הגדולים על חצי הש"ס וציון מאה שנה לדף היומי וסיום סדר נשים, שייערכו מיד לאחר החגים ברחבי תבל, ייערכו בסימן הצטרפות ללימוד העמוד היומי. במוצש"ק בראשית ייערך מעמד הסיום העולמי של חצי הש"ס וחגיגות מאה שנה לדף היומי באולם הכנסייה הגדולה סופיים זאלה שבוינה, בעיר שבה הוכרז על לימוד הדף היומי ע"י רבי מאיר שפירא מלובלין זצ"ל.

בערב שבת קודש ייערך מעמד תפילה של מרנן ורבנן גדולי ישראל, ראשי הישיבות ומרביצי תורה מא"י ומאירופה, על ציונו של מרנא החתם סופר בפרשבורג, שבשיאו יונח 'ספר זיכרון' עם שמותיהם של המקבלים על עצמם להצטרף לתכנית 'העמוד היומי'. בשבת פרשת בראשית ייערך שבת קונוונשן ה-28 לצירי דרשו באירופה שבמסגרתו ייערכו דיונים אודות הרחבת כלל מסלולי הלימוד והוספת עוד ועוד יהודים למסלולי הלימוד של דרשו.

ביום שלישי ט"ז חשון ייערך מעמד הסיום בבואנוס איירס שבארגנטינה בהשתתפות כל השדרה התורנית של יהדות ארגנטינה, וביום חמישי ייערך המעמד הגדול במקסיקו סיטי, בירת מקסיקו, בהשתתפות רבני מקסיקו, ואלפי מצטרפי ולומדי דרשו במדינה. בשבת פרשת תצווה ייערך הקונוונשן ה-29 של דרשו בארה"ב בקונטיקט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר