הרדיפה ממשיכה 

אחרי הניצחון החרדי: חוקר פרטי נתפס מרגל בשבת אחרי היהודים בעיר ג'קסון

לאחר הניצחון החרדי בתביעה שהגישה מדינת ניו ג'רזי כנגד עיריית ג'קסון, מתברר שהרדיפה אחרי היהדות החרדית בעיר לא הסתיימה | יהודים מהעיר מדווחים על אדם שצילם וריגל אחרי תושבים חרדים בעת שנכנסו להתפלל במהלך השבת | כל הפרטים על התקרית שמסעירה את הקהילה החרדית (חרדים, בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בית כנסת בעיר לייקווד (צילום: גוגל מפות)

הקהילה היהודית החרדית בעיר ג'קסון סוערת לאחר שנחשף חוקר פרטי מרגל אחרי מתפללים בשבת האחרונה, כך דווח ברשת החדשות החרדית בלייקווד 'lakewood alerts'.

לפי הדיווח, ימים ספורים בלבד לאחר שנחתם הסכם הפשרה עם העיר ג'קסון על הפסקת ההטרדה והרדיפה כלפי הציבור החרדי בעיר בנוסף לתשלום פיצויים, גילו מתפללים חרדים בעיר שתושבי העיר הנכרים שכרו חוקר פרטי שיעקוב אחרי הקהילה היהודית.

לפי הדיווח, האירוע החריג התרחש בשבת האחרונה בעת שנכנסו המתפללים לתפילה בבית של יהודי מקומי - בכפוף לאישורים הנדרשים מהעירייה לקיום תפילה בבית פרטי. יהודי המקום שנכנסו להתפלל את תפילת השבת זיהו אדם יושב ברכב מחוץ לבית ומצלם את כל הנכנסים והיוצאים ממנו.

מבנה עיריית ג'קסון (צילום: גוגל מפות)

מבדיקה שנערכה, התברר כי החוקר הפרטי נשכר על ידי תושבים גויים מקומיים ולא על ידי העירייה שחתמה על המסמך המחייב אותה מבחינה משפטית.

אתר החדשות הנ"ל מדווח שהריגול אחרי יהודי ג'קסון מגיע על רקע מספר אירועים אנטישמיים שאירעו בזמן האחרון במדינת ניו ג'רזי כנגד יהודים חרדים. "יהיה מעניין לראות אם הגילוי הזה יעורר חקירה חדשה של התובע הכללי של ניו ג'רזי על שנאה יהודית אנטי-אורתודוקסית שברור שעדיין משתוללת בעיר ג'קסון", מסיים הכותב את הדיווח.

כזכור, בשבוע שעבר חויבה עיריית ג'קסון לשלם קנס עתק של יותר מחצי מיליון דולר, לאחר יישוב תביעה של מדינת ניו ג'רזי כנגד העיר, בה עלו טענות קשות על רדיפה מכוונת כנגד הציבור החרדי בעיר. העיר התחייבה בהסכם להביא להחלטת מדינה כל חוק עזר עירוני שעלול לפגוע בציבור החרדי לשלושת השנים הקרובות

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר